Неміс тіліндегі жастар проблемалары. Неміс тілі бойынша презентация «жастар мәселелері»

9-сыныпта неміс тілі сабағы

Тақырыбы: «Жасөспірімдердің проблемалары»

Сабақтың түрі: аралас.

Сабақтың мақсаттары:

    Тәрбиелік: өткен сабақтарда алған білімдерін қайталау;

    Тәрбиелік: оқушылардың ынтымақтастыққа дайындығына тәрбиелеу;

    Дамытушылық: оқушыларды тақырып бойынша монолог құрастыруға дайындау.

    Жүйелік-белсенділік тәсілі арқылы пәнге деген қызығушылықты дамыту;

    Жастардың проблемалары мен оларды шешу жолдары туралы әңгіме.

Сабақтың жабдығы: компьютер, экран, проектор, тақта, тапсырма карточкалары, оқулық.

Сабақтың барысы

    Сабақтың басталуы. Ұйымдастыру сәті.

Гутен Тег, жақсы көремін! Heute sprechen wir zum Thema «Probleme der Jugendlichen». Aber zuerst schreiben wir die HausaufgabeУ bung 9 Seite 94. Jetzt schreiben wir das Datum. Fallt ihnen zum Datum ein болды ма? Buchstabiert das Wort.

Қайырлы күн, қымбаттыларым! Бүгін біз «Жасөспірімдердің мәселелері» тақырыбы туралы сөйлесеміз, бірақ алдымен үй тапсырмасын жазамыз: 9-жаттығу 94 бет. Енді санды жазамыз. Бұл күнді көргенде ойыңызға не келеді? Оны әріптерге бөліңіз.

    Ойын – іздеу. Диалог серіктестерін табыңыз. Мұндай spiel. Sucht Geschprachspartner. (Тапсырмалар жазылған карточкаларды тарату: сұрақ-жауап).

    Топпен жұмыс. Топтастыру. Nennnt 3 Gemeinsamkeiten. 3 ортақ белгіні атаңыз.

    Германия картасынан барғыңыз келетін қаланы табыңыз. Sucht an der Landkarte die Stadt, um dort zu fahren. Gedanken, naturlich.

    А және В станцияларының 2 командалары Германиядағы (А) және Ресейдегі (В) жастар проблемаларын атайды. Атағанымызды салыстырайық. Егер мәселені А командасы атаса, В командасы оны атамайды. Jetzt haben wir 2 Stationen A и B. Nennt die Probleme der Jugentlichen in Deutschland және Russland.

    Енді фильмнен үзінді көріп, «Бұл қыздың проблемасы не?» деген сұраққа жауап берейік. Sehen wir jetzt den Film an. Welches Мәселе шляпа dieses Madchen?

    Оқулықпен жұмыс жасайық. 10-жаттығу 95-бет. Илсаның мәселесі неде? Лербухтың қолында. 95-бет.

    Сабақтың қорытынды кезеңі. Қорытындылайық. Нун хабен wir heute gemacht болды ма? Worter Wiederholt қалай өледі? Fragen beantwortet қалай ма? Мәтінді түсіру керек пе? Konnen wir jetzt uber die Probleme der Jugendlichen erzahlen? Ihr habt heute gut gearbeitet и gute Noten bekommt. Welche Farbe hat jetzt eure Stimmung? Zeigt mit Kartchen.Бүгін біз не істедік? Біз сөздерді қайталадық па? Сұрақтарға жауап бердік пе? Біз фильммен және мәтінмен жұмыс істедік пе? Енді жастардың мәселесін айта аламыз ба? Сіз бүгін жақсы жұмыс істедіңіз және жақсы баға алып жатырсыз. Қазір сіздің көңіл-күйіңіз қандай түсте? Карталарды көрсетіңіз.

Орындаған: Бочанова Ксения

9-сынып оқушысы

Жетекшісі: Лаврова Ю.А.

Неміс мұғалімі

Остятск

2015

Кіріспе
Жастар мәселесі қоғамды қай кезде де алаңдатып келеді. Жастар мәселесі басты мәселелердің бірі, өйткені олар – болашақ. Бірақ «қазіргі ғасыр» мен «өткен ғасыр» әрқашан қайшы келеді. Ресейді шарпыған жаһандық реформалар уақыты бұрынғы «адамгершілік» жүйесін «бұзып», барлық моральдық құндылықтарды айтарлықтай көтерді. «Бұрынғы күндер» туралы әлі де тың естеліктер сақтаған аға ұрпақтың құндылықтар жүйесін сақтай отырып, қазіргі жағдайларға бейімделу қиынға соғады; Бұл жағынан өскелең ұрпаққа қиынырақ, өйткені... оның әлі өз құндылықтар жүйесі жоқ, егер ол болса, бұл шартты ...

Бірақ неге бізге аға буын үнемі қателесетін, мәселенің түп-төркінін сырттай немесе дұрыс емес жерден іздейтін сияқты болып көрінеді? Бәлкім, қазіргі жастардың бойында жауапкершілік сезімі жоғары болмағандықтан ба, әлде жас жандардың бойына әлі сіңіп үлгермегендіктен болар. Жастардың өмірдің тез өзгеріп жатқан экономикалық, саяси, рухани және әлеуметтік аспектілеріне бейімделуге уақыты жоқ. Әлеуметтік прогресс оның қажеттіліктеріне, мүдделеріне және құндылық бағдарларына әсер етеді.

Жастық – адам таңдаған болашаққа апаратын жол. Болашақты таңдап, оны жоспарлау жастық шаққа тән қасиет.

Жастардың әлеуметтік жетілуінің қалыптасуы көптеген факторлардың әсерінен жүзеге асады: отбасы, мектеп, еңбек ұжымы, бұқаралық ақпарат құралдары, жастар ұйымдары. Жастық шақ – әркім өз тағдырын өзі белгілейтін, өзінің қабілеттері мен дарындарын барынша іске асыруға мүмкіндік беретін табысқа апаратын жалғыз шынайы өмір жолын табуы керек кезең. Өсіп келе жатқан ұрпақтың бұрынғыға қарағанда физикалық және психикалық денсаулығы нашар. Ресейде орта есеппен мектеп бітірушілердің тек 10%-ы ғана өзін толық саумын деп есептей алады. Азғын өмір салтын ұстанатын жастардың саны артып келеді. Жастардың қылмыстық әрекеті бар.Жастардың қатысу мүмкіндігі төмендейді экономикалық даму. Жұмыссыздар арасында жастардың үлесі жоғары болып қалуда. Еңбек құнының төмендеуі. «Үлкен жалақы» - бұл мотив жұмыс орнын таңдауда шешуші болды.

Қазіргі жастардың бойында кәсіп жоқ, жұмыс істеуге құлшынысы жоқ, көбінің жақсы табыс тапқысы келетінін көрсететін қасиет бар. Бұл жастардың еңбекке деген ынтасының жоқтығынан болып отыр.

Зерттеу тақырыбының өзектілігі: Бұл тақырып әсіресе өзекті, өйткені жастар Ресейдің болашағы.

Зерттеу пәні:жастар субмәдениеттері
Зерттеу нысаны:бүгінгі жастар
Мақсат: Ресей мен Германиядағы қазіргі жастардың мәселелерін зерттеу және оларды салыстыру.

Зерттеу мақсаттары:

  1. 21 ғасырда олар қандай жастар?
    2. Қазіргі жастар қандай мәселелерге тап болады?

3.Жастарды субмәдениет құруға не ынталандырады?

4. Ресейдегі жастардың өмірі Германиядағы жастардың өмірінен несімен ерекшеленеді?

Зерттеу гипотезасы:
Ресей мен Германиядағы қазіргі жастардың мәселелерін зерттей отырып, олардың арасындағы ұқсастықтар мен айырмашылықтарды анықтаймыз.

Зерттеу әдістері:

1. Сауалнама (сауалнама, әңгімелесу)
2. Тестілеу
3.Статистикалық мәліметтерді өңдеу әдісі

4. Мақалаларды, дереккөздерді және интернет материалдарын жан-жақты талдауды пайдалану.

5. Бақылау

  1. Негізгі бөлім.

2.1. Олар қандай жастар? XXI ғасыр?
Жиырма бірінші ғасыр жастары қандай? Бұл сұрақты қазіргі жастың ата-әжесіне қойсаңыз, бұл бір күндік өмір сүретін, ештеңені ойламайтын ұрпақ дейді. Оларға ештеңе керек емес, оларды ештеңе қызықтырмайды - бұл қазіргі жастар туралы аға ұрпақтан жиі еститін пікір.

Мүмкін олар дұрыс шығар? Жігітке немесе қызға қараңыз. Олар бір жерде саябақта, аулада орындықта отырады. Олар темекі шегеді және қолдарында бір бөтелке сыра болуы мүмкін. Мұндай суретті бүгінде жиі көруге болады. Бірақ бұл барлық жастар тек ішімдік ішуге және ойланбастан уақыт өткізуге қызығушылық танытады дегенді білдірмейді. Ештене етпейді.

Қазіргі жастар ХХ ғасырда өмір сүріп жатқан құрдастарынан өте ерекшеленеді. Біріншіден, олар оларға қарағанда әлдеқайда хабардар, өйткені соңғы технологияларон бес-жиырма жыл бұрынғыдан әлдеқайда көп ақпарат алуға мүмкіндік береді. Екіншіден, қазіргі жастардың білімі төмен деп айтуға болмайды. Керісінше, олар көп нәрсені біледі, өйткені олар көптеген көздерден білім ала алады. Олар тек басқа уақытта өмір сүреді.

Бірақ қазіргі жастар үшін маңызды адами құндылықтар өзгеріссіз қалады. Олар да жүз екі жүз жыл бұрынғы жастар сияқты жақсы көреді және бақытты болғысы келеді. Олар да өздерін, осы дүниедегі орнын тапқысы келеді. Тек олардың әдістері мен құралдары қазір басқа, мүмкіндіктері айтарлықтай өзгерді.

Қазіргі жас ұл-қыздар бұрынғы кездегідей қиын жағдайда қол ұшын беруге, қол ұшын беруге дайын. Міне, бала суға батып бара жатқан адамды шұңқырдан құтқарып қалды. Ол өміріне қауіп төндіреді, бірақ қиналған адамға көмектеседі. Жас жігіт өртеніп жатқан пәтерден қызды аман алып қалады. Ол марапат немесе атақ үшін емес, ерлік жасайды. Жігіт қызға қауіп төніп тұрғандықтан не істеу керек болса, соны істейді. Жас жұбайлар достарымен серуендеуге шығып, көпірдің үстінде тұрып, бір адамның суға батып бара жатқанын көреді. Адамдар оны құтқаруға асықты. Мұндай мысалдарды бұдан да көп келтіруге болады.

Яғни, қазіргі жастардың құндылықтары өзгеріссіз қалды: қайырымдылық, өзара көмек, қиыншылыққа ұшырағандарға көмектесу және т.б. Және олардың өмірде де мақсаты бар. Тек бұл мақсатқа жету жолдары бұрынғыдан сәл өзгеше. Ал басқа кездерде бәрі ондай болмағаны туралы даулар болған және бола бермек. Ал қазіргі жастар отыз жылдан кейін балаларына олар басқа болғанын, олай өмір сүрмегенін айтады. Әке мен ұл арасындағы мәңгілік дау!

Бүгінгі таңда жан-жақты білімді, жігерлі, жарқын, қызықты шешім қабылдай алатын адамдар аса қажет. Жас жігіттер мен қыздардың жеке кәсіби жетістіктері және Ресейдің сенімді болашағы көбінесе жас ұрпақ өкілдерінің белсенділігіне, олардың Отанына игілікке деген шынайы ұмтылысына байланысты.

ХХІ ғасыр – ғасыр ғарыштық жылдамдықтаржәне компьютерлік технологиялар. «21 ғасыр жастары» тұжырымдамасы бойынша мен жас, ақылды, энергияға толы, спорттық, рухани және физикалық жағынан жақсы дамыған.

Ресей тарихында жастар әрқашан болашақтың үміті және мемлекеттің ең қиын және ерлік істерінде шынайы тірегі болды.. Қаншама жас балалар үйіне көмек көрсетуге барын салады. Өз ісіне, туған жеріне адал, өндірісте жақсы жұмысшы атанғандар қаншама.

Бүгінде елімізде жастардың қоғамдық бірлестіктері мен бастамашыл топтары бар. Жас белсенділер еліміздің қоғамдық-саяси өміріне араласады. Елде әртүрлі жастар мен балалар фестивальдері, байқаулар, олимпиадалар, шоулар, акциялар, спорттық іс-шаралар, денсаулық күндері өтеді. Ауданымызда дәстүрлі «Жастар нашақорлыққа қарсы» акциясы көп жылдар қатарынан өткізіліп келеді. Ал біздің ғаламтор мен ғарышқа ұшу ғасырымыз ғасырға айналуы керек сау бейнеөмір. Мен бір нәрсеге нық сенімдімін: адамзат қандай биікке көтерілсе де, жастар белсенді болып қалады.

Германиядағы жастардың өмірі.
Германияның әрбір бесінші дерлік тұрғыны 18 жасқа толмаған. Барлық тұрғындардың шамамен үштен бірі (27 миллион) 27 жасқа толмағандар. Олардың көпшілігінің өмірі мен болашақ мүмкіндіктері соңғы онжылдықта айтарлықтай жақсарды. Бұл Батыс Германия мен Шығыс Германия жастарына да қатысты. Әсіресе, Батыс Германияда жастардың көпшілігінің материалдық өмірінде жақсы негіздері бар. Олардың қаржылық мүмкіндіктері бұрын-соңды болмағандай жақсы, халық тұтынатын тауарлармен қамтамасыз ету де жеткілікті. Жастар бұрын-соңды ел ішінде және шетелде мұнша көп саяхаттаған емес. Неміс жастарының көпшілігі өз өмірлеріне риза.

IN соңғы жылдарОтбасының, сенімнің, әлеуметтік ортаның және қауымның адам өмірін қалыптастырудағы күші азайды. Сонымен қатар, жастардың бос уақыты, өз болашағын өзі шешу мүмкіндігі артты. Бұл жағдайда қазіргі жастар үнемі бағыт-бағдар мен мұраттарды іздеуде. Жастардың барлығы ата-анасының үйінде немесе мектепте өз мәселелерін түсінбейді. Басқа жауапты, тартылған тұлғалармен немесе қауымдастық топтарымен байланыс жиі әлсірейді. Бұл жағдайда жастар өздеріне ғана емес, айналасындағы адамдарға да қауіп төндіретін мінез-құлыққа оңай азғырылады.
Федералдық және штаттық үкіметтер заң үстемдігінің барлық құралдарымен қылмыскерлерді қуып, оларды жазалау арқылы өздерінің табандылығын дәлелдеді. Осылайша, 1991 жылдан бастап шетелдіктерге төзбеушілікпен күресу үшін көптеген жастар бағдарламалары жасалды. 1993 жылдың басынан бастап жаңа федералды штаттарда экстремизмге және шетелдіктерге қарсы дұшпандыққа қарсы үлкен ағарту науқаны жүргізілді. Германияда 80-ге жуық супераймақтық жастар одақтары бар, оларда барлық жастардың төрттен бірі жұмыс істейді. Жастар бірлестіктерінің көпшілігі Федералды жастар қауымдастығына біріккен, мысалы, жас евангелисттердің жұмысшылар қауымдастығы, неміс жас католиктерінің қауымдастығы, кәсіподақтардың жастар бірлестіктері, аймақтардың жастар бірлестіктері және неміс скауттары. Мүшелерінің саны бойынша ең ірі жастар ұйымы – Германия жастар спорт одағы. Саяси салада жастар одақтары да бар, мысалы, Саяси жастар одағы.
Жастар әртүрлі жастардың мәдени жобаларына қатысады маңызды тақырыптар, экология, зорлық-зомбылық, шетелдіктерге дұшпандық сияқты. Федералдық қауымдастық

Мәдени жастар тәрбиесі – бұл жыл сайын 12 миллионнан астам жас қатысатын 48 салалық кәсіподақтардың бірлестігі. Арнайы ұйымдар 100 мыңнан астам жобаларды, байқауларды, семинарларды, кездесулерді, семинарлар мен сессияларды өткізіп, халықаралық, республикалық және аймақтық деңгейде балалар мен жастармен мәдени жұмыстарды ұйымдастырады және жүргізеді.

2.2 ҚАЗІРГІ ЖАСТАРДЫҢ БЕС МӘСЕЛЕСІ

Жас жігіттің алдында мәселе тұр - тәуелсіз болу, басып алу

сенің өмірдегі орның. Оның алдында шешуді қажет ететін көптеген мәселелер бар. Оның қандай қиындықтарға тап болғанын көрейік.

  • Қай жерде тұру керек?

Жастар ұмтылған тәуелсіздік пен өзін-өзі қамтамасыз ету өз үйінсіз жету өте қиын. Меншікті тұрғын үй - бұл сатып алу ғана емес, сонымен қатар жалға алуға болатын жеке пәтер.

Баспана мәселесінде бірнеше мәселе бар.

Біріншіден, жастар әрқашан және барлық жерде қоғамның бай бөлігі емес. Жастар – өмір сүре бастаған, ата-анасының байлығын пайдаланып отырған қоғамның бөлек табы. Демек, ата-ана баласына немесе жас отбасына жеке пәтер қажет пе, жоқ па, соны шешеді.

Ата-ананың таңдауы мен шешімі олардың өмірге деген көзқарасына ғана байланысты емес,

сонымен қатар материалдық қамтамасыз етуден. Ресейде орта тап жоқ, сондықтан олар көп жағдайда балаларының баспана мәселесін шешуге көмектесе алмайды. Бірақ жастардың мұндай шешім қабылдауға ақшасы жоқ. Өкінішке қарай, баспана мәселесін шешкен кезде жас ұрпақ мемлекеттің көмегіне сене алмайды.

  • Қайда оқу керек?

Кәсіби дайындықсыз және жоғары білімсіз табыс әкелетін кәсіпте жұмыс істеу мүмкін емес. Сондықтан мектеп түлектері оқуын жалғастыруға ұмтылады.

Біздің біліміміздің жағдайы мен материалдық жағдайымыз

әсіресе мұғалімдер сыбайлас жемқорлыққа жол ашады. Жиі қабылдау емтихандарыәмиян бәсекесі болып табылады.

ЖОО-да тегін оқу мүмкіндігіне ие болу үшін жастың қолынан келетін жалғыз нәрсе – дарынды болу. Әйтпесе, оқуыңыздың ақысын төлеуге дайын болуыңыз керек. Ата-аналар мұны әрдайым дерлік жасайды.

  • Қай жерде демалуға болады?

Жасөспірім мектептен, үйден, жұмыстан тыс уақытын қайда өткізеді? Бұл сұрақ

өте маңызды. Әдетте, бұл уақытта адам өз еркімен қалады және оның не істеп жатқанын ешкім білмейді.

Жас жігіттің осы уақыт ішінде шынымен бірдеңе жасауы маңызды,

өйткені «ештеңе істеуге» байланысты ештеңе болуы мүмкін:

бұзақылықтан кісі өлтіруге дейін.

«Қарсы жоқ» дегені маскүнемдікке, нашақорлыққа, бұзақылыққа, төбелеске және басқа да қылмыстарға әкеледі. Жастарға олар үшін жасалған қолжетімді демалыс орталықтары қажет: клубтар, дискотекалар, спорт және мәдени орталықтар, кинотеатрлар.

  • Немен өмір сүру керек?

Негізгі табыс көзіне айналатын жұмыс табу басқа

еңсеруді қажет ететін қиындық. Мегаполистерде мұны істеу оңайырақ, бірақ Ресейдің басқа қалаларында жағдай әлдеқайда нашар.

Жас жігіт жұмыс іздегенде, ол өзінің екі мәселесін шешуге тырысады: мансаптық өсу және материалдық әл-ауқат.

Ресейде жас мамандарға жұмыс табу өте қиын. Жұмыс өздігінен пайда болады, бірақ оны жиі іздеу керек. Ал жұмыс іздеу бір аптадан астам уақытқа созылуы мүмкін. Сіз дұрыс құрастырылған түйіндемені жазып, оны компанияларға жіберіп, сұхбаттан өтіп, сынақ мерзіміне төтеп беруіңіз керек.

Жалпы жұмыссыздық, оның ішінде жастар арасындағы жұмыссыздық мәселесін шешу – мемлекеттің қамқорлығы. Үлкен қалаларда жұмыс істейтін орындар бар, жастар жұмыс істейді. Бірақ істейтін ештеңе жоқ тұтас аймақтар бар. Содан кейін бұл енді жастардың мәселесі емес, аймақтың, демек, мемлекеттің проблемасы.

Белсенді және еңбекке қабілетті адамдар арасындағы жұмыссыздықты есте ұстаған жөн

әйтеуір бір жолмен күнкөріс құралын алуды қажет ететін тұрғындардың саны жетелейді

қылмыстың өсуіне, әлеуметтік стратификацияға, соның салдарынан әлеуметтік шиеленіске әкеледі. Бірақ жұмыспен қамту олай емес жалғыз шешімпроблемалар. Жас адамның табысы шәкіртақы, жәрдемақы немесе басқа да әлеуметтік төлемдер болуы мүмкін.

  • Неге ұмтылу керек?

Қазіргі жастардың өмірде бір кездері болған нақты нұсқаулары жоқ

әкелеріміз бен аналарымыздан. Бірақ біздің әкелеріміз бен аналарымызда қазіргі жастарда жоқ нәрсе болды: қоғам мен жүйенің заңдары туралы білім. Олар осы немесе басқа мақсатқа қалай жетуге болатынын, ненің мүмкін, ненің болмайтынын нақты білді. Өкінішке орай, қазіргі жастарда ондай білім жоқ.

Жас адамның өмірді, қоршаған әлемді түсінуі керек. Ол ненің жақсы, ненің жаман екенін түсінуі керек. Ол өзі өмір сүріп жатқан әлемнің заңдарын білуі керек.

Бұл ақпараттың барлығы балаға ата-анасынан, достарынан, мұғалімдерінен,

ертегілерден, мультфильмдерден, әндерден және фильмдерден. Ал жастар дүниенің суретін бұқаралық ақпарат құралдарынан, танымал мәдениет өнімдерінен және өмірлік тәжірибесінен алады.

Жасалған қазіргі жастардың қолында бар дүниенің суреті

онжылдық, оларға дәрменсіздік пен шешімді айтады.

Дүниенің бұл суреті жас ұрпақты қоздырады. Оның бір бөлігі саясат пен мемлекет өміріне деген қызығушылығын мүлде жоғалтты. Екіншісі өз ішінде жеткілікті агрессияны жинап алып, радикалды, ұлтшылдық және фашистік ұрандармен бірігеді. Ал қазіргі саясаткерлердің ешқайсысы 10 жылдан кейін Ресейде заманауи жастардың бет-бейнесі болады деп ойламайтын сияқты.

  1. Жастар субмәдениеті дегеніміз не?

Жастар субмәдениеті – жалпы өмір салты, мінез-құлқы, топтық нормалары, құндылықтары мен стереотиптері бар белгілі бір жас ұрпақтың мәдениеті.

Олар көпшілік қабылдаған ұлттық мәдениетті жоққа шығаруды білдірмейді, бірақ одан кейбір ауытқуларды ғана көрсетеді.

Жастар субмәдениеті күрделі және көп өлшемді құбылыс. Ол кішігірім субмәдениеттерді қамтиды.


Неліктен жастар өздерінің субмәдениетін жасайды?
Жастар субмәдениетінің қалыптасуының жалпы себебі - өмірге қанағаттанбау, «ересек әлемде» өз жолын іздеу, құрдастарымен қарым-қатынастың ерекше сипаты, ал социологиялық аспектіде - қоғамның дағдарысы.

оған жауап бере алмау негізгі қажеттіліктеролардың әлеуметтену процесінде жастар. Қоғам қандай болса, жастар да сондай, сондықтан да солай

жастар субмәдениеті.
Жастарды белгілі бір субмәдениетке қосылуға ынталандыратын мотивтер қандай?

Жастарды «бейресми» болуға шақырады:

  • ішкі жалғыздық
  • достар қажет
  • мектептегі және үйдегі қақтығыстар
  • еркіндік
  • қарым-қатынастың эмоционалдық қарқындылығы
  • үлкендерге сенімсіздік
  • «ересектер» қоғамының екіжүзділігі мен арамдығына наразылық.

Ресейде және Германияда қандай жастар субмәдениеттері бар?

Көптеген отандық жастар субмәдениеттері енгізілді және алынды. Олардың отаны – Батыс. Бірақ субмәдениеттердің батыстық үлгілері, әдет-ғұрыптары мен құндылықтары көп жағдайда ресейлік өркениет пен орыс менталитетінің ерекшеліктеріне сәйкес өңделеді және қайта қарастырылады.

Олардың жастық субмәдениеттерінің ерекшелігі - олардың көпшілігі не бос уақытты өткізуге, не ақпаратты жеткізу мен таратуға бағытталған.

Көптеген субмәдениеттер бар. Әртүрлі классификациялар бар.-

Әлеуметтік белсенді, іс-әрекетке оң көңіл бөледі

(қоршаған ортаны қорғау, ескерткіштерді, қоршаған ортаны қорғау топтары).

Әлеуметтік пассивті, оның қызметі қатысты бейтарап

әлеуметтік процестер (музыка және спорт жанкүйерлері).

антисоциалды ( хиппилер, панктар, қылмыстық топтар, нашақорлар және т.б.).

2.4 Ресейдегі жастардың өмірінің Германиядағы жастардың өмірінен ерекшелігі.
Германияда жастар орта есеппен ұзағырақ оқиды.
Мысалы, жасы 30-ға толған, жоғары оқу орнын жаңа бітірген (заңгер) адамдар бар. Және олар бірден докторлық диссертация жазуға кіріседі (шын мәнінде өз мамандығы бойынша бір күн жұмыс істемей). Бақытымызға орай, Германиядағы стипендия жүйесі бұған мүмкіндік береді. Ресейде бұл іс жүзінде мүмкін емес: 22-23 жаста жастардың көпшілігі қазірдің өзінде жоғары білімі бар (қалаған және оқуға түскендердің) және жұмыс істей бастайды. Мұнда жастардың 90 пайызы білім алғаннан кейін өзі қалаған мамандығы бойынша жұмысқа кетеді
оқыды.

Қорытынды

21 ғасырдың жастары ақылды, тамаша компьютерлік технология, дені сау, күшті, мақсатты, саналы, өз елінің лайықты азаматтары. Біз Ресейдің бүгіні мен болашағымыз. Он, жиырма жылдан кейін еліміздің қандай болатыны, біздің және кейінгі ұрпақтардың қандай жағдайда өмір сүретіні өзімізге байланысты. Біз қуатты мемлекет құрып, Ресейдің қуатты әлемдік держава екенін дәлелдей аламыз. Жастарды қиындықтан қорықпай, спортпен дос болып, белгісіз биіктерді бағындырып, биік белестерді бағындыруға шақырамын!

Пайдаланылған көздер тізімі

  1. http://molodej.org/cubkultury-eto/
  2. http://www.unrussia.ru/sites/default/files/doc/youth_in_Russia_Executive_Summary_rus.pdf
  3. http://www.yabloko.ru/Themes/Social/mol-ros.html
  4. http://www.deutschland1.ru/interesting-articles/369-zhizn-molodezhi-v-germanii.html
  5. http://www.de-online.ru/forum/14-228-1
  6. http://www.sociologyzone.ru/sogos-343-1.html
  7. http://1volga.ru/society/young/item/394-molodezh-xxi-veka-kakaya-ona.html
  8. http://www.dist-learn.ru/movie/stati/problem.pdf

Қолданбалар

№ 1 қосымша

Сұрақ қою. Субмәдениеттер. Сіздің пікіріңіз.

Сонымен, субмәдениеттер - олар қандай? Олар қоғамға керек пе? Адамдарды субмәдениеттерге не қосады? Пікіріңізді білдіріңіз.

Біріншіден, бірнеше стандартты сұрақтар.

Сіздің жынысыңыз:

Еркек

Әйел

Жасы:

«Субмәдениет» дегенді қалай түсінесіңдер?

Сіздің ойыңызша, субмәдениет негізгі басым мәдениетке қатысты қандай позицияны алады?

Негізгі мәдениетті жоққа шығарыңыз

Негізгі мәдениеттен тәуелсіз өмір сүріңіз

Негізгі мәдениет аясында бар

Негізгі мәдениетпен өзара байланысты

Өз опцияңыз

Сіздің ойыңызша, субмәдениет қажет пе? Қажет болса, неге?

Олар қоғам үшін қандай рөл атқарады?

Сіз қандай да бір субмәдениеттерге жанашырсыз ба? Қайсысы және неге?

қарастырамын

Бұрынғы рейтинг

Ешқашан есептелмеген

10.2.

Неліктен осы субмәдениетті таңдадыңыз? Оған қалай келдіңіз?

10.3.

Бұл субмәдениет сізге не береді?

10.4.

Сіздің жақын достарыңыз да осы субмәдениетке жатады ма?

10.5.

Қоғам мен отбасы сіздің субмәдениетіңізбен қалай байланысты?

Сауалнамаға 19 респондент қатысты, оның 7-і Остятская орта мектебінің 7-9 сынып оқушылары.

Респонденттердің барлығы 100% жастар субмәдениеттерімен таныс.

Студенттер арасында ең танымалы панктар (16 адам, 84%),

рэперлер (12 адам, 63%), готтар (13 адам, 68%), эмо (14 адам, 74%), скинхедтер (9 адам, 47%).

Бейтарап жастар субмәдениеттері 14

респонденттер (74%)

3 оқушы өздерін субмәдениеттердің бірінің ізбасарлары деп санайды

(16%).

Ауылда бір адам болса, 14 адам (74%) жастар тобына мүше болар еді, 5 адам (26%) жоқ.

Студенттер рэперлерге (53%), готтарға (10%), панктерге (5%),

рокерлер (5%), музыка әуесқойлары (10%) - ешқандай субмәдениет қызық емес.

Тартатындары – музыка (100%), киім-кешек, жүріс-тұрыс стилі, басқалардан айырмашылығы.

Респонденттердің 74%-ы жастар субмәдениеттері туралы білімдерін кеңейтуді қалайды, 16%-ы – жоқ, 10%-ы бұған қызығушылық танытпайды.


Бөлімдер: Шетел тілдері

Сынып: 9

Аңыз:

Л (Лерер) – оқытушы, С (Шюлер) – студент.

Сабақтың кезеңдері:

  1. Кіріспе. Осы бөлімде оқытылатын тақырыптарды таңдау.
  2. Неміс жастарының ерекшеліктері.
  3. Ресейлік жасөспірімдердің кейбір мәселелерін талқылау.
  4. Ата-аналармен проблеманы талдау.
  5. Ата-аналарға кеңес.
  6. Жағдайлардың аудармасы «Ата-аналармен проблемалар».
  7. Қорытындылау.
  8. Сабақ компьютерлік презентациямен сүйемелденеді.

Сабақтың барысы

1. Кіріспе. Оқытылатын тақырыптарды таңдау

L – Гутен Тег! Wir startnen unsere Stunde. Wir erlernen das Kapitel 2. Wie heistst dieses Kapitel?
S1 – Das Kapitel heistst «Die heutigen Jugendlichen. Welche probleme haben sie?»
L – Deutschstunden in machen wir gewöhnlich болды ма?

Слайд 2

S2 – Wir wiederholen ...(Wörter).
S3 – Wir prüfen ...(Тақырыптар).
S4 – Wir analysieren ...(Situationen).
S5 – Wir trainieren ...(Грамматика).
S6 – Wir lesen... (Мәтін).
L – Hier sind verschiedene Themen aus dem Kapitel 2. Welche Themen haben wir schon besprochen? Нент! (Осы бөлімнің тақырыптары тақтаға жазылады.

(Оқушылар тек осы сабақта бұрын зерттелгендерін атайды.)

Тақырыптар:
Германиядағы Die Jugendszene
Мәселе mit den Eltern
Гевалт ин дер Шуле
Мәселе mit den Freunden
ist für die Jugendlichen wichtig болды ма?
Die Jugendlichen және die Gesellschaft
Die Wünsche der Kinder
Абхауен фон Зухаузе
Бұл Лебендегі Stellenwert
Раучен, алкоголь, дроген
Либескуммер
Subkulturen жылы Zersplitterung

2. Неміс жастарының ерекшеліктері

L – Wir haben vieles über deutsche Jugendliche erfahren. Könnt ihr jetzt über Jugendlichen in Deutschland erzählen, sie charakterisieren? Wollen wir die Sätze komplett machen!

Слайд 3

(Оқушылар неміс жастарын сипаттайтын сөйлемдерді неміс тілінде аяқтайды)

L – Erzählt über die deutschen Jugendlichen anhand dieser Sätze.

(Оқушы сөйлемдердің басына қарай сипаттама береді.)

L – Übersetzt das!

Слайд 4

(Оқушылар сөйлемдерді орыс тілінен неміс тіліне аударады.)

L – Charakterisiert die deutschen Jugendlichen mit Hilfe dieser Sätze.

(Оқушы орыс тілінде сөйлемдер бойынша сипаттама береді.)

3. Орыс жасөспірімдерінің кейбір мәселелерін талқылау.

L – Wir haben erfahren, dass deutsche Jugendliche einige Probleme haben. Und russische Jugendliche? Мәселе бар ма? Wollen wir darüber sprechen.
Arbeitet zu zweit/zu dritt 4 Минут. Jede Gruppe wählt ein Thema, das wichtig ist.
Hier ist ein Wortsalat. Sucht passende Wörter/Ausdrücke zu den gewählten Themen.
Erzählt kurz über diese Probleme. Gebraucht dabei verschiedene Formen.
1-топ, bereite eine Erzählung vor.
Gruppe 2, versuche einen Dialog zwischen einem Reporter және einem Schüler zusammenzustellen.
Gruppe 3, mache das Assoziogramm komplett.
4-топ, schreibe einen қысқаша.

(Оқушылар 2-3 адамнан тұратын топтарда жұмыс істейді: өздеріне маңызды таныс тақырыптардың ішінен бір мәселені таңдайды; бөлімдегі әр түрлі сөздердің ішінен қолайлы сөздік қорын іздейді (100-бет); осы сөздік қорды пайдаланып қысқаша хабарлама дайындайды. Белгілі бір нысандағы презентация - әңгіме, диалог, диаграмма, хат.)

L – Präsentiert diese тақырыбы!
4.Ата-аналармен проблеманы талдау.
L – Welche Probleme gibt es noch? Мәселе mit den Eltern.

Слайд 5

(Мұғалім жаңа тақырып бойынша сабақтың мақсатын анықтайды.)

L - Wir analysieren die Gründe der Probleme.
Konflikte zwischen Ilse және ihrer Mutter ақпаратын алу.
Wir spielen die Rolle des Psychologen.
Wir gebrauchen Infinitivgruppen “um...zu”, “ohne...zu”, “statt...zu”.
L – Sind die Gründe der Probleme болды ма? Versucht das zu übersetzen.

Слайд 6

(Оқушылар бұл мәселенің себептерін аударады.)

L – Welches Grund ist der wichtigste? Bitte eure Meinung.

(Оқушылар маңызды деп санайтын себептерді атайды.)

5. Ата-аналарға кеңес.

L – Situationen machen-де мүссен дие Элтерн болды ма? Schreibt einige Ausdrücke für Ratschläge.

Слайд 7

(Оқушылар ата-аналарға әртүрлі жағдайларда қалай шығу керектігі туралы кеңес беру үшін қолданылатын өрнектерді жазады.)

L – Konflikte mit den Eltern. es auch heuzutage typisch ма?
Die bekannte österreichische Schriftstellerin Christine Nostlinger erzählt darüber in ihrem Buch "Die Ilse ist weg". Das ist die Geschichte von einem 14jährigen Mädchen. Sie hat Probleme mit der Mutter. Wollen wir darüber lesen – Übung 19, Seite 94. Lest bitte den Text, um das Wichtigste zu verstehen und sagt:
Сіз Mutter фон Ilse auf ihre Tochter туралы ойлайсыз ба?
Mutter von Ilse ihre Tochter туралы жақсы шешім қабылдау керек пе?
Арбейтет 3 минут.

Слайд 8

(Оқушылар мәтінді оқып, сұрақтарға жауап береді.)

L – Ilse hat Probleme mit den Eltern. Un ihr? Denkt nach und beantwortet die Fragen zu Hause. Ihre Hausaufgaben ist die Übung 7, 99 бет.
L – Viele Erwachsene Haben Probleme mit ihren Kindern. Hört diese Berichte zu.
1-жағдай: «Ich habe einen Sohn». Er ist 20 Jahre alt. Mein Sohn ist in der letzten Zeit sehr aggressiv geworden. Er will mehr Taschengeld haben».
2-жағдай: «Мейне Точтер 15-те, Disko және kommt spät nach Hause. Manchmal schwänzt sie die Schule».
L – Мусс-ман мачен болды ма? Versucht in der Rolle des Psychologen einige Ratschläge zu geben.

(Оқушылар дәптерлеріне жазып алған өрнектері арқылы кеңес береді.)

6. Жағдайларды аудару «Ата-аналармен проблемалар».

L – Noch einige Ratschläge des Psychologen sind in der Übung 4, Seite 103.Wie ist es richtig? Сагт нач дем Мустер. Gebraucht dabei Infinitivgruppen.

Слайд 9

(Оқушылар инфинитивтік сөз тіркестерін пайдаланып, үлгі бойынша сөйлемдер құрайды.
Оқушылар сөйлемдерді атайды және олардың таңдауының дұрыстығын тексеру үшін аударады)

L – Noch eine Übung machen wir jetzt. Компьютерлерді алыңыз, мысалы, 6, 103 және 4 минут.

Слайд 10

(Оқушылар компьютерде жеке жұмыс жасайды, 6-жаттығуды орындайды, 103 б. Сабақтан кейін мұғалім тексереді).

7. Қорытындылау

L – Es klingelt таз. Биланц мачен жүн. Haben wir heute Neues gemacht болды ма?
S1 – Wir haben die Gründe der Probleme mit den Eltern analysiert.
S2 – Wir haben uns über Konflikte zwischen Ilse және ihrer Mutter ақпараты.
S3 – Psychologen Rolle des Psychologen gespielt.
S4 – Wir haben Infinitivgruppen gebraucht.
L – Danke für ihre Arbeit. S1,S2,S3 өте пайдалы. S4,S5,S6,S7 әрқашан Vier Bekommen. Бис таз.

Бөлімдер: Шетел тілдері

Сабақтың мақсаттары:

  • тақырып бойынша мәселеге тұтас көзқарас қалыптастыру;
  • жасөспірімдер мен ересектер арасындағы қарым-қатынас туралы құндылық түсінігін қалыптастыру;
  • өзіне сыни көзқараспен қарау қабілеттерін дамыту.

Сабақтың мақсаттары:

Тәрбиелік:

  • аға ұрпаққа жанашырлыққа тәрбиелеу;
  • тақырып бойынша пікірталас кезінде басқа пікірлерге төзімділікпен қарауды тәрбиелеу;

Тәрбиелік:

  • тақырып бойынша мәдени және аймақтық білімдерін байыту;
  • өз отбасындағы, құрдастар жанұясындағы және неміс жасөспірімдерінің отбасындағы әртүрлі қарым-қатынас фактілерін салыстыру қабілетін арттыру;

Дидактикалық:

  • лексикалық материалды байыту және тақырып бойынша сөздік туралы практикалық білімдерін жетілдіру;
  • берілген коммуникациялық жағдаятқа сәйкес оқылғандар бойынша диалогтік және монологтық мәлімдемелер жасау дағдыларын жетілдіру;
  • әрекеттің әртүрлі режимдерінде өзара әрекеттесу қабілетін дамыту;
  • «Модалвербен» тақырыбы бойынша грамматикалық дағдыларды жетілдіру.

Сабақты материалдық қамтамасыз ету: тақтада – жастардың суреті, Сократтың дәйексөзі, «Jugendprobleme» тақырыбы бойынша сызба, неміс жасөспірімдерінің мәселе бойынша пікірлері; гидкітаптар (Arbeitsblätter) – студенттер үйдегі нұсқаулықтардағы материалдың бір бөлігін оқиды.

Уақыты: 90 минут

Stundenablauf

  1. Einführung

Гутен Морген! Jugendliche, wie geht es Ihnen heute? (Ст 1, St 2, St 3)

Im Laufe von mehreren Stunden haben wir viel über Probleme der jungen Leute geredet. Worüber haben wir schon discutiert? Sehen Sie bitte dieses Diagramm. (Үб.I, тақтада және барлығының үстелінде нұсқаулықтарда сызба бар, 1-бет қосымша) Worüber ist die Rede? Welche Themen haben wir schon besprochen? (Ст 4)

Und jetzt lesen Sie bitte und übersetzen Sie das Zitat von Sokrates. Sind Sie damit einverstanden? (Ст 5 - мәнерлеп оқу St 6 - аударма)

«Unsere Jugend liebt den Luxus, hat schlechte Manieren, macht sich über die Autorität lustig, hat überhaupt keinen Respekt vor dem Alter. Unsere Kinder sind Tyrannen. Sie erheben sich nicht vor den Erwachsenen, sie sind unmöglich„ (Сократ, 470-399 ж. қара.)

Сондай-ақ, дискутиерен вениг дарюбер. Sehen Sie bitte diese Äußerungen. (Üb. II, 1-қосымша) Lesen Sie bitte und übersetzen Sie sie. Äußern Sie bitte Ihre Meinungen mit Hilfe folgender Klischees. (Үб. III, 2-қосымша)

Сондай-ақ, «Тақырып» тақырыбын ашыңыз. Сехен Си мал және Тафель. Es gibt hier Äußerungen der deutschen Teeneger, die wir jetzt übersetzen.

- Meine Eltern ақы төлеу! - Mein Vater ist „o. к.“!
- Meine Eltern haben keine Zeit für mich! - Meine Mutter hat mehr Verständnis für mich!
- Ich habe ein sehr pozitivs Verhältnis zu Eltern! - Крач мит ден Элтернге сенемін!

Wie meinen Sie, welches Thema besprechen während der Stunde? (St 7)

Иә, Си хабен рехт. Wir reden über die Konflikte in der Familie zwischen Kindern und Eltern. Сондай-ақ, schreiben wir unserem Diagramm-да болды ма? (Antworte der Studenten: die Kinder – Eltern – Contakte, die Kinder – Eltern – Beziehungen, Eltern und Kinder, Meine Eltern und ich, usw.)

  1. Grundteil

Бұл ұрпақтың мінез-құлқы қандай болады? Es gibt Meinungen und Meinungen. Die Omas und Opas denken so, die Eltern meinen anders, die Jugendlichen sind damit nicht einverstanden. Ich schlage Ihnen den Text No. 1 sehen vor. (Üb. VI, 2-қосымша) Wir haben diesen Text zu Hause gelesen und übersetzt. Мәтінді таңдау керек пе? (1-ші)

Analysieren Sie bitte und commentieren Sie die die №1 кесте (Üb. V б. 3 қосымша). Қалайсың Jugend өледі? Aber zuerst analysieren wir die №2 кесте (Üb. VI б. 3 қосымша) . Haben Sie sich selbst und einige von Ihren Bekannten analysiert? Besprechen Sie bitte die Ergebnisse in der Gruppe. (Пленум) Си selbst von Charakter? (St 2,3,4) Vergleichen Sie die Äußerungen der Eltern und der jungen Leute. Gebrauchen Sie Ihre Untersuchungsergebnisse. Beantworten nach dem Muster (Üb. V, 3-қосымша). (Пленум)

Сондай-ақ, sagen Sie bitte, wie ist die heutige Jugend? Welche Charaktereigenschaften sind am meisten, оң oder теріс? (St 1) Unsere Jugend ist gut, kreativ, träumerisch, gesellig, intelligent, klug. Kinder – Eltern – Konflikte кіммен өледі? Wie meinen Sie, wann kann es zu einem Konflict kommen? Es gibt mehrere Situationen im Familienleben, wo Konflikte entstehen können. Machen wir die Übung VII (қосымшаның 4-бет). Beantworten Sie bitte diese Frage nach dem Muster. (Ст 2,3,4,5,6,7)

Жағдайдың қандай болуы мүмкін? Bilden Sie bitte Sätze und gebrauchen Sie die Wendungen, die Ihnen nah sind. Machen wir die Übung VIII (қосымшаның 4-бет). (Әулие 2,3,4,5,6) Eltern конфликті конфликті. Und wie sieht die Deutschen Familien aus жағдайын қалайсыз? Wie heißt der Text, den wir zu Hause gelesen haben die Übung X (қосымшаның 5-бет)? (2-ші)

Arbeiten wir and der Lexik. Machen wir die Übung IX (4-5 қосымша беттер) . Finden Sie bitte die russischen Äquvalente zu folgenden Wörtern und Wendungen. (St 1,3,4,5,6) Suchen Sie bitte die Synonym und übersetzen Sie diese Wörter (Üb. XI б. 6 қосымша). Suchen Sie im Text Sätze mit Modalverben und übersetzen Sie diese Sätze (Üb. XII бет. 6 қосымша). Beenden Sie bitte und übersetzen die Sätze (Üb. XIII б. 6 қосымша).

Wessen Meinungen möchten Sie übersetzen? (St 1,3,4,5) Welche von diesen Äußerungen der deutschen Jugendlichen sind Ihnen nah? Merken Sie sich es an (Üb. XIV, 6-қосымша). Wie möchten Sie Ihre Verhältnisse mit den Eltern сипаты?

Данке шон. Ich meine, die Situation in Ihren Familien ist nicht so schlecht. Sie vertragen sich mit einander және verstehen sich gut. Machen wir jetzt die Übung XV (қосымшаның 6-7 беттері). Fragen Sie bitte St 1 über ihre Verhältnisse mit den Eltern. (Ст 1 - St 2,3,4,5,6,7)

Und jetzt inszenieren Sie einen Dialog zwischen einem Teeneger және einem Soziologe. Gebrauchen Sie bitte Fragen aus voriger Übung (Partnerarbeit). Ich gebe Ihnen 10 Minuten (Üb. XVI, 7-қосымша). (St 1 - St 2; St 3 - St 4)

  1. Стунденабшлюс

Wir haben heute viel diskutiert and geedet. Und jetzt machen wir Bilanz. Sehen Sie bitte die Tabelle auf der Seite 7. Nicht immer können sich und wollen sich die Kinder und die Eltern einander verstehen. Eltern және Kinder tun, um dem Streit aus dem Weg zu gehen болды ма? Füllen Sie bitte die Tabelle ein, äußern Sie bitte Ihre Meinungen (Kleingruppenarbeit). (Үб. XVII, 7-қосымша)

Ich bitte Sie einen Aufsatz zu Hause zu schreiben. Sehen Sie mal die Seite 7. Überlegen Sie sich bitte, wie ein idealer Jugendlicher sein soll және wie ideale Eltern sein sollen. Sagen Sie битте, Wie Find the Sie das Heutige Thema unserer Stunde? (St 1,2,3,4) Студенттік құралдарды пайдалану мүмкіндігі бар ма? (оқушылар смайликтерді таңдайды – «5», -«4», - «3» және сабақта өз жұмыстарын талдайды, өздерін бағалайды).Бестен Данк! Ich danke Sie für die active Arbeit! Барлық мүмкіндіктер бар!

Jeder fünfte Bürger Deutschlands ist junger als achtzehn Jahre. Әрбір бесінші неміс азаматы он сегіз жасқа толмаған.

Von den rund 15,5 Millionen Jugendlichen und Kindern in der Bundesrepublik ist etwa jeder zehnte Ausländer. Федеративтік республикадағы 15,5 миллион жастар мен балалардың шамамен оныншы бірі шетелдіктер.

Einwohner Drittel aller Einwohner, жүгіру 26 миллион, ist es weniger als 27 Jahre. Барлық тұрғындардың шамамен үштен бірі, шамамен 26 миллионы 27 жасқа толмағандар.

Für den größten Teil der jungen Menschen haben sich in vergangenen Jahrzehnten die Zukunftserwartungen және Lebenschancen bedeutend verbessert. Жастардың көпшілігінің болашақ үміттері мен өмір сүру мүмкіндіктері соңғы онжылдықтарда айтарлықтай жақсарды.

Lebensgrundlagen материалы бар. Олардың өмір сүру үшін жақсы материалдық негіздері бар.

Und ihre Finanziellen Möglichkeiten sind so schön wie nie zuvor. Ал олардың қаржылық мүмкіндіктері бұрын-соңды болмағандай зор.

Junge Menschen unternahmen niemals zuvor so viele Reisen im Inland және Ins Ausland. Жастар бұрын-соңды бұрын-соңды ішкі және халықаралық сапарларға мұнша көп шықпаған.

72% дер jungen Menschen blicken zuversichtlich die Zukunft. Жастардың 72 пайызы болашақтан үмітті.

95% дер Jugendlichen sind mit ihrem Leben zufrieden. Жастардың 95 пайызы өз өмірлеріне риза.

37% дер 15-24-jährigen Deutschen sind Mitglieder in einer Jugendorganisation, darunter 62% einem Sportverein. 15-24 жастағы немістердің 37 пайызы жастар ұйымының мүшелері, оның ішінде 62 пайызы спорт қоғамында.

Bei manchen steht an der Spitze Sport, bei anderen - Lesen und Musikhören. Біреулер үшін ең бастысы спорт, басқалары үшін оқу мен музыка.

Deutschland gibt es ca. achtzig überregionale Jugendverbände. Германияда 80-ге жуық аймақаралық жастар одақтары бар.

In ihnen ist etwa ein Viertel der Jugendlichen organisiert. Оларда жастардың төрттен біріне жуығы ұйымдасқан.

Die meisten Jugendverbände schließen sich im Bundesjugendring zusammen, z. B. der Bund der Deutschen Katholischen Jugend, die Arbeitsgemeinschaft der Evangelischen Jugend, die Jugendverbände der Gewerkschaften, der Ring Deutscher Pfadfinder und die Landjugendverbände. Жастар бірлестіктерінің көпшілігі Неміс жастар ұйымдарының федералдық қауымдастығына, мысалы, Неміс католиктік жастарының қауымдастығына, Евангелист жастар қауымдастығына, жастар кәсіподақтарына, неміс скауттарына және мемлекеттік жастар бірлестіктеріне біріктірілген.

Die Deutsche Sportjugend ist mitgliederstärkste Jugendorganisation. Спорттық жастар одағы – ең ірі жастар ұйымы.

Jugendverbände gibt es auch im politischen Gebiet: parteinahe Jugendverbände haben sich den meisten Parteien, welche zum Deutschen Bundestag gehören, angeschlossen. Жастар бірлестіктері саясат саласында да бар: партияға жақын жастар бірлестіктері Бундестагқа кіретін партиялардың көпшілігіне кіреді.

Ring Politischer Jugend. Олар Саяси жастар одағына кіреді.