Мектеп бөлмесінен үйге қауіпсіз жол. «Үйге қауіпсіз жол» сынып сағаты

Муниципалды автономиялық қоғамдастық оқу орны

«Орташа орта мектеп№ 36"

Сынып сағатыжол қозғалысы ережелеріне сәйкес

3 сынып

Құрастырған:

Кирюшкина Ольга Евгеньевна,

мұғалім бастауыш сыныптар,

I біліктілік санаты

Тамбов 2014 ж

Тақырыбы: «Мектепке қауіпсіз жол»

Мақсат:идеяларын қалыптастырукіші мектеп оқушылары ережелер туралыжол қауіпсіздігі.

Тапсырмалар:

1) қайталаңыз жол қозғалысы ережелерікөшеде және жолда жаяу жүргіншілер;

2) дамытуБалалардың үйден мектепке дейінгі ең қауіпсіз жолды табу мүмкіндігі бар;

4) тәрбиелеубарлық жол қозғалысына қатысушыларға құрметпен қарау.

Жабдық: Компьютерлік презентация, мектепке қауіпсіз жол сызбалары, сөзжұмбақ.

Сынып үлгерімі

I. Ұйымдастыру сәті

Көптен күткен қоңырау соғылды -

Бұл сабақтың басы.

Ал сабақ барлығына айтып береді

Қалай қиындықсыз және қиындықсыз,

Таңертең ерте, баяу,

Балалар үшін мектепке келіңіз.

II. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

Мұғалім: Күн сайын дерлік таңертең үйден шығып, мектепке барасыз. Бүгін біз мектеп оқушыларының көшеде және жолда жүру ережелерін қарастырамыз және үйден мектепке қай бағыт ең қауіпсіз екенін анықтаймыз.

III. Сынып сағатының тақырыбы бойынша жұмыс

1. Жол қозғалысы ережелерін қайталау

Мұғалім: Адамдар далаға шыққанда барлығы жаяу жүргіншіге айналады. Нағыз жаяу жүргінші көшеде өзін сенімді ұстайды, ал жүргізушілер оған құрметпен қарайды. Көліктер қатаң ереже бойынша жүреді. Жаяу жүргіншілер үшін де ережелер бар. Егер сіз оларды білмесеңіз, сіз ешқашан жақсы жаяу бола алмайсыз.

1-оқушы:

Қала көлікке толы! Автокөліктер қатарынан жүгіреді,

Түрлі-түсті бағдаршамдар күндіз де, түнде де жанып тұрады.

Мұқият жүріңіз, көшені бақылаңыз.

Тек мүмкіндігінше оны кесіп өтіңіз!

2-оқушы:

Біз балаларға ескерту бергіміз келеді:

Жол қозғалысы ережелерін тез үйреніңіз,

Ата-аналар күнде алаңдамауы үшін,

Жүргізушілер көлік жүргізу кезінде тыныш болуы үшін.

3-оқушы:

Әлемде жол қозғалысы ережелері өте көп.

Олардың бәрін үйрену бізге зиян тигізбейді.

Бірақ қозғалыстың негізгі ережелері

Көбейту кестесін жасауды біледі.

Мұғалім: Бүгінгі күні әрбір мектеп оқушысы көшенің бойымен дұрыс жүруді білмейтіндер үшін өте қауіпті екенін білуі керек. Бірақ жол қозғалысы ережелерін қатаң біліп, бұлжытпай орындайтындар ең жылдам көліктен қорықпауы керек. Осы ережелерді қарастырайық.

1-ереже:Жаяу жүргіншілерге тек жүру керек... тротуар.Қарсы келе жатқан адамдармен соқтығыспау үшін сіз оның бойымен оң жаққа жабысып жүруіңіз керек.

2-ереже:Сіз жолды кез келген жерден кесіп өте алмайсыз! Көшеден қай жерден өтуге болады?... жаяу жүргіншілер өткелдерінің бойында.

3-ереже:«Үш көзді көмекші» қиылыста жолды дұрыс кесіп өтуге көмектеседі... бағдаршам.

4-ереже:Көшеден өтіп бара жатқанда міндетті түрде бірінші қарау керек... солға,содан соң дұрыс.

5-ереже:жол шағын болса, жаяу жүргіншілер жаяу жүреді... қозғалысқа қарай.

4-оқушы :

Жаяу жүргінші, жаяу жүргінші!

ӨТКІЗУ туралы есте сақтаңыз!

Жер асты, жер үстінде,

Зебра тәрізді.

Тек ӨТКІЗУ екенін біліңіз

Бұл сізді көліктерден құтқарады!

5-оқушы:

Қызыл, сары және жасыл,

Ол бәріне қарап тұрады.

Бос жол қиылысы

Бағдаршам тыныш емес.

Қарттар мен балалар барады -

Олар жүгірмейді, асықпайды.

Әлемдегі барлық адамдар үшін бағдаршам

Нағыз дос және аға.

6-оқушы:

Бағдаршам сигналы бойынша

Біз көшенің арғы бетіне өтеміз.

Ал жүргізушілер бізге бас изеді:

«Кіріңіз, күтейік».

7-оқушы:

Қызыл шамда амал жоқ,

Сары түсте - күтіңіз

Жарық жасыл жанғанда

Сапарыңыз сәтті болсын!

Дене шынықтыру минуты.

(Балалар дене шынықтыру сабағының сөздеріне еліктеп қимылдар жасайды)

Сіз солға бұрылыңыз

Көлік жоқ екеніне көз жеткізіңіз.

Ал енді оңға бұрылыңыз -

Абайлаңыз жаяу жүргінші!

Жақында жолды кесіп өтеміз

Белгілерге немесе бағдаршамдарға бағыну.

2. Үйден мектепке дейінгі қауіпсіз жол.

Мұғалім: Үйде сіз «Менің мектепке баратын қауіпсіз жолым» диаграммасын толтырдыңыз. Қауіпсіз жолыңыз туралы айтып беріңіз. ( Оқушылар мектепке қауіпсіз жол туралы айтады)

I В. Жұмбақ ойыны

Мұғалім: Енді біз демаламыз және назар аудару үшін ойын ойнаймыз. Мен сұрақтар қоямын, ал сіз бір ауыздан: «Бұл менмін, бұл менмін, бұл менің достарым!» деп жауап бересіз. Дегенмен, сұрақтарда түсініктеме болуы мүмкін. Бұл жағдайда дұрыс жауап - үнсіздік.

Сұрақтар:

Тар күймеде қайсыларың үлкендерге орын береді?

«Амал жоқ» дейтін нұрға қанша адам барады?

Тек өтпелі жерде ғана алға ұмтылатындарыңыз қаншама?

Үйге қайтып бара жатқандарыңыздың қаншасы тротуармен жүр?

Трамвайда ережені білмей «қоян» болып кім мінеді?

Қолайсыз ауа-райында тайғақ жолға кім жүгіреді?

Сары шам жанып тұрса, кім келеді?

Кім тұр?

В. Оқыған материалды бекіту.

Мұғалім: Сөзжұмбақ шешіп, жол әліпбиінің негізгі ұғымдарын еске түсірейік:

1) Жолақты жылқы,

Оның аты зебра.

Бірақ хайуанаттар бағында емес -

Адамдар оның бойымен жүре береді (өтпелі)

2) Ауладағы жолдың бойымен

Коля атқа мініп келе жатыр.

Көлік емес, мопед емес,

Қарапайым ( велосипед)

3) Қаланың бір шетінен екінші шетіне дейін

Үй доғаның астында жүреді (трамвай)

4) Тірі емес, жүру.

Қозғалыссыз, бірақ жетекші (жол)

5) Мен көзіммен ойнаймын

Күндіз-түні

Мен көліктерге көмектесемін

Ал мен саған көмектескім келеді (бағдаршам)

6) Үй көшеде келе жатыр,

Ол бізді жұмысқа апарады.

Тауықтың аяқтарында емес,

Және резеңке етікпен (автобус)

7) ...... жарық - ескерту.

Сигнал қозғалғанша күтіңіз (сары)

8) Жолдың шетінде

Олар солдаттар сияқты тұрады.

Бәріміз бірге жасаймыз

Олардың бізге айтқанының бәрі (белгілері)

9) Көшелермен көліктер жүгіреді,

Онда шиналарға жауапты.

Біз өткелге түстік,

Иесі сонда... ( жаяу)

10) Сізге көмектесу үшін

Жол қауіпті.

Күндіз де, түнде де күйеді

Жасыл, сары,… (қызыл)

11) Сіз отырғызуды күтіп жүрсіз бе?

Белгіленген аумақта,

Сізге шеберлік қажет емес

Бұл жер... (тоқтату)

12) Мен сені алып кету үшін,

Маған сұлы мүлде керек емес

Маған бензин бер

Тұяғыма резеңке берші,

Содан кейін шаңды көтеріп,

Жүгіреді... (автомобиль)

12.

10.

11.

О

бірге

3. т

О

r

О

7. f

n

О

бірге

Т

б

В I. Қорытындылау.

Мұғалім: Бұл кроссвордта қандай түйінді сөзді шештік? (сақтықпен)

Мұғалім: Бұл сөздің сабақ тақырыбына қандай қатысы бар? Үйден мектепке баратын жолыңыз қандай болуы керек? (балалардың жауаптары)

Мұғалім: Мектепке барар жолыңыз әрқашан аман болсын деп тілеймін. Бүгін біз еске түсірген ережелер сізге көмектесіп, жолдағы қауіпсіздігіңізді қамтамасыз етеді деп сенемін.

VII. Рефлексия.

Оқиғаға және оған қатысу дәрежесіне баға беріңіз.

    Мен қызықпадым. Оқиға маған қызықсыз болып көрінді.

    Мені қызықтырды, бірақ іс-шараның сұрақтары мені бей-жай қалдырды.

    Мені қызықтырды. Іс-шараға қатысу маған ұнады.

Пайдаланылған ақпарат көздері:

    Үш бағдаршам. Дидактикалық ойындар, викториналар. М: Білім, 1998 ж.

    Филенко М.Н. Мектеп оқушылары жол қозғалысы ережелері туралы. М: Ағарту, 1985 ж.

    Князева Р.А. Жол қозғалысы ережелері бойынша 100 тапсырма. М: Педагогика, 1997 ж

№1 МАО Абатская орта мектебі Сынып сағаты «Мектептен үйден және кері қарай қауіпсіз жол» Әзірлеуші: Людмила Валерьевна Тимофеева, бастауыш сынып мұғалімі, Түмен облысы, Абат ауданы, Абатская №1 орта мектебі, МАОУ Сынып сағатын әзірлеу. Сынып: 1 Тақырыбы: «Мектептен үйге және кері қайтар жол». Мақсаты: кіші мектеп оқушыларының жол қауіпсіздігі туралы түсініктерін қалыптастыруды жалғастыру. Міндеттері: 1) Көшеде және жолда жаяу жүргіншілердің қозғалысы ережелерін қайталау, 2) Мектептен үйге және кері қарай қауіпсіз жолды таңдай білуге ​​үйрету, маршрут құрастыруды үйрену, 3) Жұппен жұмыс істеу қабілетін дамыту, дамыту. назар. Жұмыс түрі: әңгімелесу, жұптық жұмыс, практикалық жұмыс. Құрал-жабдықтар: мультимедиялық проектор, «Жол белгілері» плакаттары, Т.Шутенконың «Көшеде, көшеде» аудио жазбасы, Г.Бойконың сөзі, жұппен жұмыс істеуге арналған сызбалары бар карточкалар. Сабақтың барысы. I. Ұйымдастыру кезеңі. Сабақтың тақырыбын құрастыру. - Бір-біріңе қараңдар, күлімдеңдер, өзіңе, көршіңе, бүкіл сыныпқа сәттілік тілейміз. - Сабақта табысты болу үшін бізге не қажет? - Жұмыс істеуге дайын екеніңізді өз ұстанымыңызбен көрсетіңіз. Балалар, бейнероликті көріп, біздің сынып сағатымыздың тақырыбын тұжырымдап көріңдер. («Мектепке қауіпсіз жол» видеосы http://videoscope.cc/147998-bezopasnyj-put-v-shkolu.html) - Біздің сабағымыздың тақырыбы қандай деп ойлайсыңдар? -Иә, дұрыс айтасыңдар, біздің сынып сағатымыздың тақырыбы «Мектептен үйге және кері қайтар жол». - Қайсысы оқу мақсаттары сабақтың тақырыбын біле отырып, өзіңізге сурет саласыз ба? Көмекшілер сөздеріне сүйене отырып, оларды дауыстап айту. (Слайдта: ережелерді қайталау...... таңдауды үйрену...... білу......) (Мұғалім қорытындылайтын слайдта мүмкін жауаптар пайда болады; кесіп өту ережелерін қайталаңыз. жол, мектептен үйден және кері қарай қауіпсіз жолды таңдауды үйреніңіз) өз жолыңызды қауіпсіз етуді үйреніңіз...) Сабақтың тақырыбы бойынша жұмыс. -Қауіпсіз деген сөздің мағынасын қалай түсінесіңдер? -Мен мұны басқаша қалай айта аламын? (Сақ, сақ, жайбарақат.) -Мектепке қауіпсіз жол табу үшін нені білу керек деп ойлайсың? -Дұрыс, жолда дұрыс бағдар алып, жол ережесін біліп, қауіп-қатерден аулақ болу керек. - Ауылымыздың көшелеріндегі қандай көмекшілер жолдан қауіп төндірмей өтуге көмектеседі? (жаяу жүргіншілер жолы, ауылда бағдаршам жоқ) - Жаяу жүргіншілер жолынан қалай дұрыс өту керектігін айтыңызшы? -Мектепке барар жолда қандай жол белгілерін көріп тұрсыңдар? Оларды постерде көрсетіңіз. Олар не туралы «сөйлейді»? «Жол белгісі» ойынын ойнайық. Жауап арқылы сіз мектепке барар жолда қай жерде осы белгіні кездестірсеңіз де жауап беруіңіз керек. Велосипедімнен түсемін Мына белгіні көрсем, Жаяу жүргінші сияқты барамын, Онымен бірге өткелге (велосипедпен жүруге тыйым салынады) Қандай белгі бар? Жаяу жүргінші сызылған. Бұл нені білдіреді? Мүмкін олар мұнда ренжіп жатқан шығар? (жаяу жүргіншілер қозғалысына тыйым салынады) Магистраль шина сыбдырлады, Жүгіріп бара жатқан көліктер, Бірақ мектеп жанында, газды бәсеңдетіңіз Асылып тұр, жүргізушілер, сіздер үшін Ерекше белгі осында «Балалар» Олар үшін бәріміз жауаптымыз. Ал сендер де осы белгіде, Жігіттер, сақ болыңдар! (балалар) - Балалар, біздің ауылдың сызбасына қараңдар (слайд карта - Абатское ауылының сызбасы) - Біздің мектебіміздің орналасу ерекшеліктерін айтыңдар. (Кіру Ленин көшесінен және Совет көшесінен жаяу жүргіншілерге арналған жолдың бойымен мүмкін, жаяу жүргіншілер жолы бар, жер жарықтандырылған, көлік қозғалысы өте қарқынды) -Қай көшелерден өту керек? Мұны істеу оңай ма? Неліктен? Әркімнің мектепке апаратын өз жолы бар, ол өте таныс, сіз онымен көзіңізді жұмып жүре аласыз! Бірақ бұл әрқашан қауіпсіз емес екені белгілі болды. Енді сіз ересек адам болдыңыз және оны өз бетіңізше орындауды ата-анаңыз сеніп тапсырды. Бірақ есіңізде болсын, әр жолда әрқашан ережелер бар, сондықтан қауіп-қатерден аулақ болу үшін оларды орындау керек. - Әрқашан қауіпсіз болу үшін қалай жүру керек? (тротуармен жүреміз, оң жаққа жабысып, жаяу жүргіншілер жолы бойымен жолды кесіп өтеміз.._) - Сондай-ақ, балалар, жолдың арғы бетінен ешкімді шақыруға болмайтынын ескертемін: туыстарға да, достарға да, не таныстар. Бұл әдепсіз ғана емес, қауіпті болуы мүмкін, себебі ол жол ережесін ұмытып, жолды кесіп өтуге итермелейді. Егер тротуар болмаса, біз қозғалыстағы көліктерге қарай жүреміз. Біз жол бойындағы қаңырап бос және жарықтанбаған жерлерден аулақ боламыз. Автобуспен үйлеріне қайтып бара жатқандар да ережелерді сақтауы керек қауіпсіз мінез-құлықаялдамада, автобустан түскенде. - Мына ережелерді атаңдар. Дене жаттығулары - Енді сіз жол жүру ережелері туралы ән тыңдайсыз және сонымен бірге онда айтылған нәрсені жасайсыз - тротуармен жүріңіз, көшеден өтесіз. («Көшеде, көшеде» әні ойналады, музыкасы Т. Шутенко, сөзі Г. Бойко.) Жол қозғалысы ережелерін қайталау. - Балалар, мына ертегідей кішкентай адамның аты кім? (Буратино слайдында) - Буратино мектепке дайындалды. Бірақ мектепке барар жолда оған ештеңе болмас үшін, оған көмектесейік. Буратиноның дұрыс емес әрекет жасап жатқанын естіген бойда бірден алақаныңызды соғыңыз, яғни ескертіңіз. - Сонымен, Буратино ABC алып, мектепке кетті. Жұрттың бәрі тротуармен жүріп келе жатты, ертегі адамы да. Бірақ бұл жерде жол. Көлікке дейін әлі үш үлкен қадам бар, ал Буратино жүгіріп өтуге үлгеремін деп шешті. (Балалар алақандарын соғады) - Балалар, сен неге Буратиноға ескерттің? (Жақын маңдағы көліктердің алдында жолды кесіп өтуге болмайды) - Буратино көлікті өткізіп жіберіп, жолды кесіп өтті. Мектептің басталуына әлі көп уақыт бар еді, өйткені Буратино үйден ерте шықты. Содан кейін ол өзіне келген барлық белгілерді оқуды шешті. -Балам, абай бол! Қарғаларды санама. Дұрыс жолмен жүріңдер,-деді өтіп бара жатқандар. (Балалар қол соғады) (Саған қарай келе жатқан адамдарға кедергі келтірмеу үшін тротуардың оң жағымен жүру керек) - Буратино белгілерді оқып жатқанда, сабақтың басталуына аз ғана уақыт қалды. «Біз асығуымыз керек», - деп шешті ағаш бала. Ал алда тағы бір жол бар. Бағдаршам қызыл көзін жыпылықтатып, барлығын құшақ жая қарсы алды. «Мен жолды кесіп өтемін», - деп шешті Буратино. Өйткені, көліктер жоқ. (Балалар алақандарын соғады) (Буратино бағдаршамның қызыл шамында жолды кесіп өткісі келді. Бірақ көлік болмаса да ол жолмен өте алмайсың. Жасыл шам жанғанша күту керек) - Бірақ содан кейін бағдаршам жасыл жанады. Барлық жаяу жүргіншілер, соның ішінде Буратино да жолды кесіп өтті. Міне, мектеп келді! - Балалар, сендер Буратиноның мектепке аман-есен жетуіне көмектестіңдер. Бірақ жаман нәрсе болуы мүмкін. Қандай ережелерді бұзғыңыз келді? ертегі кейіпкері? (Жақын маңдағы көлік қозғалысының алдынан көшені кесіп өту, бағдаршамның қызыл түсіне өту, тротуармен дұрыс емес жақтан өтіп, қарсы келе жатқан жаяу жүргіншілерге кедергі жасау) - Буратино сияқты балаларға қандай кеңес берер едіңіз? (Жол ережесін оқу) Жұппен жұмыс. Оқушыларға жағдаяттардың схемалық бейнелері беріледі. Балалар жол ережесін еске түсіре отырып, жұппен тапсырмаларды орындайды. (диаграммамен жұмыс. Төменде диаграммалар берілген). Көшедегі қауіпсіздік ережелері. . Мектепке дұрыс жол. Слайдты тексеру (диаграммасы бар слайд ашылады, балалар салыстырады) - Тапсырманы дұрыс орындағандарға қол соғу. Неліктен бұл жол дұрыс және қауіпсіз екенін түсіндіріңіз? III. Практикалық жұмыс. 1. Қауіпсіз жолдың сызбасын құрастыру. Біз жол қозғалысы ережелерін қарастырдық, енді карта диаграммасын пайдалана отырып, мектептен үйге қауіпсіз жолды жасауға тырысамыз. Қауіпті жерлерді келісіп алайық – қызыл түспен белгілеп, жасыл түспен белгілеңіз мүмкін жол. - Жаяу жүргіншілер өткелдері мен жол белгілерін белгілеуді ұмытпаңыз. Мектепке барар жолда автобуспен жүретін балалар сызбада аялдамадан бастап маршрутты белгілеуі керек. (Балалар қораптағы қағазға орындайды, мұғалім көмектеседі) -Кім өз схемасы бойынша маршрут туралы айтқысы келеді. 2.Көшедегі практикалық сабақ. Біздің мектептің қасында көше бойында жол бар. Ленин. Кім күнде мектепке барар жолда оны кесіп өтеді? Сіз мұны қалай жасайсыз (балалар түсіндіреді) Онда қандай белгілерді көрдіңіз? Енді біз осы көшеге шығып, осы белгілерге мұқият қарап, жолдан өту ережелерін қайталаймыз. Топтағы қимыл-қозғалыс ережелерін, мінез-құлық ережелерін сақтаймыз. Практикалық бөлім. Балалар мен олардың мұғалімі көшеден өтіп бара жатқан адамдарды бақылайды, егер бұзушылықтар болса, олардың не әкелуі мүмкін екенін анықтаймыз. IY.Барлығы. Сабақ рефлексиясы. (сыныпта жалғасы) - Балалар, біз бүгін үйден мектепке баратын жолды неге сызуды үйрендік, мұның бізге қандай пайдасы бар? - Үйден мектепке көшкенде әзірленген маршрутты пайдалана аламын ба? Неліктен? - Кім сабақтың басында алдына қойған оқу тапсырмаларын орындаса, сары қарындашты көтер. Қиындыққа тап болғандарға көк қарындаш беріледі. (қиындықтардың себебін анықтаймыз, экранда тапсырмалар көрсетілген слайд) - Сабағымыз аяқталды. Барлығына рахмет. Жұппен жұмыс істеу схемалары Интернет көздеріне сілтеме http://videoscope.cc/147998-bezopasnyj-put-v-shkolu.html http://nsportal.ru/nachalnaya-shkola/vospitatelnaya-rabota/bezopasnyi-put-v - shkolu schoolforbaby.ru›index.php/zagadki/283-zagadki-o

Өлшемі: px

Беттен көрсетуді бастаңыз:

Транскрипт

1 Сынып сағаты «Менің үйге жолым» Сынып сабағын дамыту. Сынып: 4 Тақырыбы: «Мектептен үйге және кері қайтуға қауіпсіз жол». Мақсаты: кіші мектеп оқушыларының жол қауіпсіздігі туралы түсініктерін қалыптастыру. Міндеттері: 1) Көшеде және жолда жаяу жүргіншілердің қозғалысы ережелерін қайталау, 2) Мектептен үйге және кері қарай қауіпсіз жолды таңдай білуге ​​үйрету, маршрут құрастыруды үйрену, 3) Жұппен жұмыс істеу қабілетін дамыту, дамыту. назар. Жұмыс түрі: әңгімелесу, жұптық жұмыс, практикалық жұмыс. Құрал-жабдықтар: мультимедиялық проектор, «Жол белгілері» плакаттары, Т.Шутенконың «Көшеде, көшеде» аудио жазбасы, Г.Бойконың сөзі, жұппен жұмыс істеуге арналған сызбалары бар карточкалар. Сабақтың барысы. 1. Мотивациялық сәт. Сабақтың тақырыбын құрастыру. - Бір-біріңе қараңдар, күлімдеңдер, өзіңе, көршіңе, бүкіл сыныпқа сәттілік тілейміз. - Сабақта табысты болу үшін бізге не қажет? - Жұмыс істеуге дайын екеніңізді өз ұстанымыңызбен көрсетіңіз. Балалар, бейнероликті көріп, біздің сынып сағатымыздың тақырыбын тұжырымдап көріңдер. («Мектепке апаратын қауіпсіз жол» бейнероликі - Сабағымыздың тақырыбы қандай деп ойлайсыңдар? - Иә, дұрыс айтасыңдар, біздің сынып сағатымыздың тақырыбы «Мектептен үйге және кері қарай қауіпсіз жол». - Қандай тәрбиелік тапсырмалар. Сіз сабақтың тақырыбын біле отырып, өзіңізге қоясыз ба - көмекшілер сөздеріне сүйене отырып, оларды дауыстайды (Слайдта: ережелерді қайталау, таңдауды үйрену, білу) (Мұғалім слайдта мүмкін жауаптар пайда болады. қорытындылайды, жолды кесіп өту ережелерін қайталайды, мектептен үйге және кері қарай қауіпсіз жолды таңдауды үйренеді) өз жолын қалай қауіпсіз ететінін білу) Сабақтың тақырыбы бойынша жұмыс.

2 -Қауіпсіз деген сөздің мағынасын қалай түсінесіз? -Мен мұны басқаша қалай айта аламын? (Сақ, сақ, жайбарақат.) -Мектепке қауіпсіз жол табу үшін нені білу керек деп ойлайсың? -Дұрыс, жолда дұрыс бағдар алып, жол ережесін біліп, қауіп-қатерден аулақ болу керек. - Ауылымыздың көшелеріндегі қандай көмекшілер жолдан қауіп төндірмей өтуге көмектеседі? (жаяу жүргіншілер жолы, ауылда бағдаршам жоқ) - Жаяу жүргіншілер жолынан қалай дұрыс өту керектігін айтыңызшы? -Мектепке барар жолда қандай жол белгілерін көріп тұрсыңдар? Оларды постерде көрсетіңіз. Олар не туралы «сөйлейді»? «Жол белгісі» ойынын ойнайық Жауап арқылы мектепке барар жолда осы белгіні қай жерде кездестіретініне де жауап беру керек. Велосипедімнен түсемін Мына белгіні көрсем, Жаяу жүргінші сияқты барамын, Онымен бірге өткелге (велосипедпен жүруге тыйым салынады) Қандай белгі бар? Жаяу жүргінші сызылған. Бұл нені білдіреді? Мүмкін олар мұнда ренжіп жатқан шығар? (жаяу жүргіншілер қозғалысына тыйым салынады) Магистраль шина сыбдырлады, Жүгіріп бара жатқан көліктер, Бірақ мектептің жанында газды бәсеңдетіңіз - Асылып тұр, жүргізушілер, мұнда сіздерге арналған «Балалар» деген арнайы белгі бар, олар үшін бәріміз жауаптымыз. Ал сендер де осы белгіде, Жігіттер, сақ болыңдар! (балалар) - Балалар, біздің ауылдың сызбасына қараңдар (слайд карта - Абатское ауылының сызбасы) - Біздің мектебіміздің орналасу ерекшеліктерін айтыңдар. (Кіру Ленин көшесінен және Совет көшесінен жаяу жүргіншілерге арналған жолдың бойымен мүмкін, жаяу жүргіншілер жолы бар, жер жарықтандырылған, көлік қозғалысы өте қарқынды) -Қай көшелерден өту керек? Мұны істеу оңай ма? Неліктен? Әркімнің мектепке апаратын өз жолы бар, ол өте таныс, сіз онымен көзіңізді жұмып жүре аласыз! Бірақ бұл әрқашан бола бермейтіні белгілі болды

3 қауіпсіз. Енді сіз ересек адам болдыңыз және оны өз бетіңізше орындауды ата-анаңыз сеніп тапсырды. Бірақ есіңізде болсын, әр жолда әрқашан ережелер бар, сондықтан қауіп-қатерден аулақ болу үшін оларды орындау керек. - Әрқашан қауіпсіз болу үшін қалай жүру керек? (тротуармен жүреміз, оң жаққа жабысып, жаяу жүргіншілер жолы бойымен жолды кесіп өтеміз.._) - Сондай-ақ, балалар, жолдың арғы бетінен ешкімді шақыруға болмайтынын ескертемін: туыстарға да, достарға да, не таныстар. Бұл әдепсіз ғана емес, қауіпті болуы мүмкін, себебі ол жол ережесін ұмытып, жолды кесіп өтуге итермелейді. Егер тротуар болмаса, біз қозғалыстағы көліктерге қарай жүреміз. Біз жол бойындағы қаңырап бос және жарықтанбаған жерлерден аулақ боламыз. Автобуспен үйлеріне қайтып бара жатқандар да аялдамада және автобустан түскенде қауіпсіздік ережелерін сақтауы керек. - Мына ережелерді атаңдар. Дене шынықтыру - Енді сіз жолда жүру ережелері туралы ән тыңдайсыз және сонымен бірге онда айтылған нәрсені жасайсыз, тротуармен жүресіз, көшеден өтесіз. («Көшеде, көшеде» әні ойналады, музыкасы Т. Шутенко, сөзі Г. Бойко.) Жол қозғалысы ережелерін қайталау. Балалар, бұл ертегідегі кішкентай адамның аты кім? (Буратино слайдында) Буратино мектепке дайындалды. Бірақ мектепке бара жатқанда оған ештеңе болмас үшін, оған көмектесейік. Буратиноның дұрыс емес әрекет жасап жатқанын естіген бойда бірден алақаныңызды соғыңыз, яғни ескертіңіз. Сөйтіп, Буратино ABC алып, мектепке кетті. Жұрттың бәрі жаяу жүргінші жолымен жүріп келе жатты, ертегі адамы да. Бірақ бұл жерде жол. Көлікке дейін әлі үш үлкен қадам бар, ал Буратино жүгіріп өтуге үлгеремін деп шешті. (Балалар алақандарын соғады) Балалар, сен неге Буратиноға ескерттің? (Сіз жақын маңдағы көліктердің алдында жолды кесіп өтуге болмайды) Буратино көлікті жіберіп, жолды кесіп өтті. Мектептің басталуына әлі көп уақыт бар еді, өйткені Буратино үйден ерте шықты. Содан кейін ол өзіне келген барлық белгілерді оқуды шешті. Бала, абай бол! Қарғаларды санама. Оң жаққа жүріңдер,-деді өтіп бара жатқандар. (Балалар қол соғады) (Саған қарай келе жатқан адамдарға кедергі келтірмеу үшін тротуардың оң жағымен жүру керек) Буратино белгілерді оқып жатқанда, сабақтың басталуына аз ғана уақыт қалды.

4 Біз асығуымыз керек, деп шешті ағаш бала. Ал алда тағы бір жол бар. Бағдаршам қызыл көзін жыпылықтатып, барлығын құшақ жая қарсы алды. Мен жолды кесіп өтемін, - деп шешті Буратино. Өйткені, көліктер жоқ. (Балалар алақандарын соғады) (Буратино бағдаршамның қызыл шамында жолды кесіп өткісі келді. Бірақ көлік болмаса да ол жолмен өте алмайсың. Жасыл шам жанғанша күту керек) Бірақ содан кейін көлік қозғалысы. шам жасылға айналады. Барлық жаяу жүргіншілер, соның ішінде Буратино да жолды кесіп өтті. Міне, мектеп келді! Балалар, сендер Буратиноның мектепке аман-есен жетуіне көмектестіңдер. Бірақ жаман нәрсе болуы мүмкін. Ертегі кейіпкері қандай ережелерді бұзғысы келді? (Жақын маңдағы көлік қозғалысының алдынан көшені кесіп өту, бағдаршамның қызыл түсінде көшені кесіп өту, тротуармен дұрыс емес жақтан жүріп, қарсы келе жатқан жаяу жүргіншілерге кедергі жасау) Буратино сияқты балаларға қандай кеңес берер едіңіз? (Жол ережесін оқу) Жұппен жұмыс. Оқушыларға жағдаяттардың схемалық бейнелері беріледі. Балалар жол ережесін еске түсіре отырып, жұппен тапсырмаларды орындайды. (сызбамен жұмыс. Сызбалар төменде берілген) Көшеде қозғалыс қауіпсіздігі ережелері. Мектепке дұрыс жол. Слайдты тексеру (диаграммасы бар слайд ашылады, балалар салыстырады) - Тапсырманы дұрыс орындағандарға қол соғу. Неліктен бұл жол дұрыс және қауіпсіз екенін түсіндіріңіз? 3. Практикалық жұмыс. 1. Қауіпсіз жолдың сызбасын құрастыру. Біз жол қозғалысы ережелерін қарастырдық және енді диаграммалық картаны пайдалана отырып, мектептен үйге қауіпсіз жолды әзірлеуге тырысамыз. Келісейік, қауіпті жерлерді қызыл түспен, ал мүмкін болатын жолдарды жасыл түспен белгілейміз. - Жаяу жүргіншілер өткелдері мен жол белгілерін белгілеуді ұмытпаңыз. Мектепке бара жатқанда автобуспен жүретін балалар сызбада аялдамадан бастап маршрутты белгілеуі керек. (Балалар сызба парағында орындайды, мұғалім көмектеседі) -Кім сызба бойынша маршрут туралы сөйлескісі келеді. 2.Көшедегі практикалық сабақ. Біздің мектептің қасында көше бойында жол бар. Гоголь. Кім күнде мектепке барар жолда оны кесіп өтеді? Сіз мұны қалай жасайсыз (балалар түсіндіреді) Онда қандай белгілерді көрдіңіз?

5 МЕКТЕП Енді біз осы көшеге шығып, осы белгілерге мұқият қарап, жолдан өту ережелерін қайталаймыз. Топтағы қимыл-қозғалыс ережелерін, мінез-құлық ережелерін сақтаймыз. Практикалық бөлім. Балалар мен олардың мұғалімі көшеден өтіп бара жатқан адамдарды бақылайды, егер бұзушылықтар болса, олардың не әкелуі мүмкін екенін анықтаймыз. IY.Барлығы. Сабақ рефлексиясы. (сыныпта жалғасы) - Балалар, біз бүгін үйден мектепке баратын жолды неге сызуды үйрендік, мұның бізге қандай пайдасы бар? - Үйден мектепке көшкенде әзірленген маршрутты пайдалана аламын ба? Неліктен? - Кім сабақтың басында алдына қойған оқу тапсырмаларын орындаса, сары қарындашты көтер. Қиындыққа тап болғандарға көк қарындаш беріледі. (қиындықтардың себебін анықтаймыз, экранда тапсырмалар көрсетілген слайд) - Сабағымыз аяқталды. Барлығына рахмет. Үлестірмелі материал: Васильковое, Красновка қаласында тұратын оқушыға арналған маршрут парағының сызбасы (жұптық жұмыс және күнделікке еске түсіру үшін) Балалар осы сызбалармен жұмыс жасай отырып, үйге және үйге қайтып бара жатқанда жол бағыттарын, ең қауіпті жерлерді белгілейді. қызыл қарындаш. бірге. Васильковое ауылы Красновка

6 Синицыно ауылында тұратын оқушыға арналған маршрут парағының схемасы (жұппен жұмыс істеу және күнделікке еске салу үшін) МЕКТЕП ст. Евдокимова көш. Карташова көш. Курякова БалабақшаД.К. Юбилейный к. Советская көш. Калинина көш. Гоголь көш. Ласкина көш. Ласкина көш. Тельман


МКДОУ «БЕРЕЗКА» БАЛА БАҚШАҒЫ «Біздің досымыз – бағдаршам» ортаңғы топтағы ойын-сауық Тәрбиеші: Харитонова С.Н. Мақсаты: балалардың бағдаршам және олардың сигналдары туралы білімдерін бекіту; туралы балалардың білімдерін жүйелеу

Чебоксары қаласының «131 бөбекжай-бақшасы» коммуналдық бюджеттік мектепке дейінгі білім беру мекемесі «Жол ғылымдары мектебі» ортаңғы тобында жол қозғалысы ережелері бойынша сабақтың қысқаша мазмұны Дайындаған мұғалім: Лянгузова Л.В. 2018

«Шебекино №1 аралас балабақшасы» МАДОУ ата-аналарының қатысуымен жоғары топтағы тікелей оқу іс-әрекетінің қысқаша мазмұны Белгород облысы» Тақырып. «Жол ережелері»

Ортаңғы топтағы жол қозғалысы ережелеріне арналған ЖЖҚ Тақырыбы: «Жолда абай бол». Тәрбиеші: Швецова Т.С. (Сәуір 2016 ж.) Мақсаты: балалардың көшелер мен жолдардағы қауіпсіз мінез-құлық туралы білімдерін дамыту; жақсарту

Бағыты «үшін сау бейнеөмір» МЕКТЕБЕ КАРАР ЖОЛДА 5 «А» сыныбында жол қозғалысы ережелері мұғалімі Иост В.В., Краснояр 5 орта мектебінде тәрбие сағаты Мақсаты: қалыптастыру.

«Дюймовочка» балабақшасы» қалалық дербес мектепке дейінгі білім беру мекемесі Үлкен топта жол қозғалысы ережелері бойынша QUEST ойыны Тақырыбы: «Бағдаршаммен саяхат» Аға педагог:

Жол қозғалысы ережелерін сақтау - жеке қауіпсіздіктің жолы! Ережелер Ресей Федерациясының бүкіл аумағында бірыңғай болып табылады және көшелерде, алаңдарда және басқа өткелдерде қозғалыс тәртібін орнатуға көмектеседі.

«Қала көшесінде» тақырыбындағы жол қозғалысы ережелері Мақсаты: Балалардың жол қозғалысы ережелерін сақтау дағдыларын бекіту. Міндеттері: 1. Балаларды жол белгілерін ажырата білуге ​​үйрету. Балалардың жол туралы білімдерін бекіту

Құрметті ата-аналар! Сіздің балаңыз бүгін бірінші сынып оқушысы. Бұл оның өміріндегі және отбасының өміріндегі үлкен оқиға. Бірінші айда балаларыңызды мектепке ертіп, сабақтан кейін кездесуді ұмытпаңыз

Мектеп жасына дейінгі балаларға арналған YID іс-шарасының сценарийі Сәлем, балалар! Біз өте сөйлесу үшін кездестік маңызды тақырып- жолда жүру ережелері туралы. Жүргізуші – 2 Сіздің балабақшаңыз жақын жерде

«Жол қозғалысы ережелері елі» ортаңғы топтағы жол қозғалысы ережелері сабағының қысқаша мазмұны ( топтық орташаа) Авторы және құрастырушысы: Горелова М.Н. Бағдарламаның мақсаты: балалардың бағдаршам және олардың сигналдары туралы білімдерін бекіту; жүйелеу

Әңгімелесу «Бағдаршам» Мақсаты: Бағдаршам және оның қозғалыстағы маңызымен таныстыру, көшеден өту ережелерін бекіту. Әңгімелесуге арналған сұрақтар (көрнекі материал пайдаланылады): Күндіз-түні жанып жатырмын, Барлығына сигналдар

«21 ғасыр жастары» командасы, 57 мектеп, Новосибирск қаласы «Жол белгілері елі» Сыныптан тыс іс-шара «Қара мысық» әнінің әуені естіледі: Бір кездері бұрышта қара мысық болды, Ал біздің бүкіл үй болды. мысық сияқты емес. Өйткені, жол

Тақырыбы: «Жол қозғалысы ережелері еліне саяхат» Ортаңғы топ, мұғалім Соляник Т.В. БАҒДАРЛАМА МАЗМҰНЫ: Сабақтың мақсаты: Жол қозғалысы ережелерімен таныстыруды жалғастыру, практикалық түрде үйрету

Жол қозғалысы ережелері (2 сынып) Мақсаты: Якушева С.С. Бастауыш сынып мұғалімі бағдаршамды түсінуге, қауіпсіз көше қиылысы туралы білім алуға, көліктегі өзін-өзі ұстау ережелерін қайталауға үйретеді.

Студентке қауіпсіз маршрут және жолдардағы қиын учаскелер туралы ЕСКЕРТПЕ Көшеге шыққанда және көлікті пайдаланған кезде белгілі бір қауіпсіздік ережелерін сақтамайсыз. Негізгі мақсат

Оқушыларға арналған тапсырмалар Құрметті балалар! Жол қозғалысы ережелерін мұқият оқып, тапсырмаларды орындаңыз. Мәскеу сияқты тамаша, әдемі және үлкен қалада, көшелердің, даңғылдардың бойында тұру

«Мақұлдаймын» «Таңдау» жеке білім беру мекемесінің директоры Н.Е.Пирхавка «30» тамыз 2016 жыл «Оқу қауіпсіздігі». Түсіндірме жазбаЖол қозғалысы ережелерін үйрету ажырамас бөлігітәрбиелік

Спорт мерекесі Тақырыбы: Жол ережесін білу және сақтау Вовка жігіттерге қонаққа барады Аға мектепке дейінгі жасӘзірлеуші: Бағдарламалық қамтамасыз ету нұсқаушысы дене шынықтыруКононова Елена Алексеевна Бағдарлама мазмұны:

Ch Көшелер мен жолдарда қандай қауіп төніп тұр Мақсаты: балалардың көлік жарақатының алдын алу үшін кіші мектеп оқушыларының жол қауіпсіздігі туралы түсініктерін қалыптастыру. Тапсырмалар:

Ложкина Татьяна Владимировна, 28 МБОУ орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі, Белово қ. Кемерово облысыҚОРШАҒАН ОРТА БОЙЫНША КІРІКТІРІЛГЕН САБАҚ СЦЕНАРИЯСЫ «Жол қозғалысы ережелері. ЖОЛ БЕЛГІЛЕРІ» Аннотация.

Ата-аналарға консультация дайындаған І санат мұғалімі Лапина О.Ю. Баласының қолынан ұстап, асыққан, жолдың арғы бетінен жүгіріп өтіп, жол ережесін бұзған ата-аналарды жиі көремін. Олар алаңдамады

«Жасыл, сары, қызыл» ортаңғы топтағы жол қозғалысы ережелері сабағының қысқаша мазмұны (ортаңғы топ) Бағдарламаның мақсаты: балалардың бағдаршам және олардың сигналдары туралы білімдерін бекіту; балалардың жол белгілері туралы білімдерін жүйелеу,

«Қырым Республикасы, Евпатория қаласының 37 «Журавлик» балабақшасы» коммуналдық бюджеттік мектепке дейінгі білім беру мекемесі 297403, Ресей Федерациясы, Қырым Республикасы, Евпатория қаласы, ст. Некрасова

Тақырыбы: «Көшелер мен жолдарда қандай қауіп күтіп тұр» Мақсаты: балалардың көліктік жарақаттануының алдын алу үшін кіші мектеп оқушыларының жол қауіпсіздігі туралы түсініктерін қалыптастыру.

Қалалық бюджеттік мектепке дейінгі білім беру мекемесі «Қарлығаш» балабақшасы «Менің досым бағдаршам» сабағы Няурен И.М. 2013 ж. Мақсаты: 1. Жолда жүру ережелері туралы білімдерін дамыту. 2.Пішін

Баланы жолда өзін дұрыс ұстауға үйрету оңай ма? Дайындаған: Шанина И.Б. Бір қарағанда оңай болып көрінеді. Сіз оны Жол қозғалысы ережелерінің негізгі талаптарымен таныстыруыңыз керек және ешқандай проблемалар болмайды.

Дайындаған: бастауыш сынып мұғалімі Бурнаева С.Н. 4-сыныпта жол жүру ережесі бойынша сынып сағаты. 4-сыныпта жол жүру ережесі бойынша сынып сағаты. Тақырыбы: Жол қозғалысы ережелері. Мақсаты: Кіші мектеп оқушыларының түсініктерін қалыптастыру

ҚМУ» Орта мектепҚазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы әкімдігінің Тайынша қаласының 1-үйі. Технологиялық картаұйымдастырушылық тәрбиелік іс-шаралар

Балалармен әңгімелесу «Барлық балалар көшеде жүруді білуі керек» Мақсаты: Көшеде өзін-өзі ұстау ережелерімен таныстыру. Мақсаты: 1. Балалардың өміріне қауіп төндіретін барлық нәрсені көру қабілетін дамыту

Демалыс туралы қорытынды» Жол ABC» Бағдарламаның мақсаты: балалардың бағдаршам және олардың сигналдары туралы білімдерін бекіту; балалардың жол белгілері және олардың мағынасы туралы білімдерін жүйелеу; бақылау, көрнекілік дағдыларын дамыту

Оқушыларға жаднама ЖОЛДАҒЫ ҚАУІПСІЗДІК Елімізде жыл сайын балалар жол апатының құрбаны болып жатады. Күн сайын көшеге шығып, жол қозғалысына қатысушыларға айналасыз.

Липецк қаласындағы 17 типті балабақшаның коммуналдық мектепке дейінгі білім беру мекемесі. Орта мектептегі жол қозғалысы ережелері бойынша тікелей оқу іс-әрекетінің қысқаша мазмұны

Қалалық бюджеттік мектепке дейінгі білім беру мекемесі балабақшасы 3 б. Верхнеяркеево муниципалды округБашқұртстан Республикасының Илишевский ауданы Орта топ балаларына арналған ойын-сауық сценарийі

Орыс-Ақташ арнайы (түзету) жалпы білім беретін мектеп-интернаты VIII типті Жол қозғалысы ережелерін жақсырақ білуге ​​арналған викторина Мақсаты мен міндеттері: балалардың жол белгілері мен жол қозғалысы ережелері туралы білімдерін бекіту;

Кострома облысы Волгореченск қаласының қалалық округіндегі жалпы даму типіндегі коммуналдық бюджеттік мектепке дейінгі білім беру мекемесі «4 «Крепыш» балабақшасы» ШЕБЕРЛІК СЫНЫП «Үйден қауіпсіз жол»

БАҒДАРЛАМАЛЫҚ ҒЫЛЫМДАР МЕКТЕБІ. Мақсаты: 1. Балалардың жол қозғалысы ережелері туралы білімдерін бекіту. 2. Балаларды «Назар аударыңыз, балалар!» белгілерімен таныстыру. және «Велосипедпен жүруге болмайды». 3. Қызығушылығын дамыту

МЕКТЕПКЕ ДЕЙІНГІ ЖАҒДАЙДАГЫ БАЛАЛАРҒА АРНАЛҒАН ЖОЛ ҚҰРЫЛЫСЫ ЕРЕЖЕЛЕРІ ТУРАЛЫ «Жол қозғалысы ережелері» САБАҒЫ Дайындаған әлеуметтік педагог Н.Т. Бурдаева Мақсаты. Балалардың жол қозғалысы ережелері туралы білімдерін бекіту. Балаларға беріңіз

«32 аралас типті балабақша» МДҰ бірлескен іс-шаралардың қысқаша мазмұны дайындық тобыТәрбиеші: Евсеева С.А. 2016 Жалпы білім беру бағдарламасы пайдаланылды мектепке дейінгі тәрбие

Жол қозғалысы ережелері бойынша ортаңғы топқа сабақ конспектісі. Авторы: мұғалім Лучкина Елена Викторовна. Тақырыбы: «Жас жаяу жүргінші» Мақсаты: Қауіпсіз мінез-құлық дағдыларын қалыптастыру. Балалардың зейінін дамыту. Сөздік қорын молайту

Ортаңғы топтағы жол қозғалысы ережелері сабағының қысқаша мазмұны. Тақырыбы: «Жол қозғалысы ережелері еліне саяхат» Дайындаған MBDOU педагогы Алтын балықАгеева Д.А. Ережеге сәйкес сабақ конспектілері

Жол қозғалысы ережелері бойынша ойын-сауық «Қала көшелеріндегі шытырман оқиғалар» 2016 Вед. Балалар, біз кең көшелері, аллеялары мен алаңдары, тегіс жолдары бар үлкен әсем қалада тұрамыз. Олардың бойымен қозғалады

Тәрбиеші Меркулов А.М. ЖПД 10 (7 сынып) оқушыларына арналған тәрбие сағатының қысқаша мазмұны. Сабақтың тақырыбы: Өзін-өзі ұстау ережелері қоғамдық орындар. Мен жолаушымын. Мақсаты: мәдениеттілік дағдыларын дамыту

1 «Бірінші сынып оқушыларының жаяу жүргіншіге өтуі» мерекесінің сценарийі. Міндеттері: 1. Жолдарда қауіпсіз жүріс-тұрыс дағдыларын бекіту, жаяу жүргіншілер қозғалысының негізгі ережелерін қайталау. 2. Жауапкершілік сезімін тәрбиелеу.

Челябі облысы, 28 Миасс мектебінің «Жастарға бер» командасы жол қозғалысы ережелері мерекесінде бастауыш мектепМіндеттері: 1. Жол қозғалысы ережелері туралы бұрын алған білімдерімен танысу және бекіту; 2. зейінді дамыту,

Чалдаева Татьяна Ивановна, мұғалім құрылымдық бірлікбалабақшасы Кинельский муниципалдық ауданы, Домашка ауылындағы ГБОУ орта мектебі Самара облысыЖОЛ ҚАУІПСІЗДІГІНІҢ НЕГІЗДЕРІН ҚАЛЫПТАСТЫРУ

Балаларға арналған жол белгілері Сіздің балаңыз үй жанындағы ойын алаңынан әрі қарай жүре бастағанда, ол міндетті түрде жол белгілерін байқайды. Балаларда жиі кездесетін белгілер: «Жаяу

«Берёзка №277 аралас үлгідегі балабақшасы» коммуналдық бюджеттік мектепке дейінгі білім беру мекемесі. Сценарий ойын бағдарламасы"НАЗАР АУДАРЫҢЫЗ, ЖОЛ!" орташа, аға топ. Музыка жетекші:

Жаяу жүргіншілерге арналған ескерту Жаяу жүргінші болу өте жауапты. Жол қозғалысы күрделі процесс, бірақ оның қауіпсіздігі әр адамның іс-әрекетіне, демек, сізге байланысты. Сіз ережелерді қатаң сақтауыңыз керек

Жол қозғалысы ережелері бойынша ата-аналармен бос уақытты өткізу «Ережені білмесең, қиыншылықты болдырмауға болмайды» Мақсаты: - балаларды жолда абай болуға, жолда жүру ережелерін сақтауға үйрету; - ата-аналарды не туралы ойлауға шақыру

Біз бәріміз бүгін жылдамдық ғасырында, ғылыми-техникалық прогрестің ғасырында өмір сүріп жатырмыз. Авторы заманауи жолдаржоғары жылдамдықты автомобильдер асығады, дыбыстан тез ұшатын ұшақтар ауада және ғарыш кемелері, теңіздер арқылы және

«БЕРЕЗОВ 9 БОБАҚША» ҚАЛАЛЫҚ БЮДЖЕТТІК МЕКТЕПКЕ ДЕЙІНГІ БІЛІМ БЕРУ МЕКЕМЕСІ Ортаңғы топтарға арналған жол қозғалысы ережелері бойынша тікелей оқу іс-шараларының қысқаша мазмұны Тақырып: «Бағдаршам болмаса ше?» Мақсат:

Самара қаласы ауданының «306 жалпы дамыту типті балабақшасы» коммуналдық бюджеттік мектепке дейінгі білім беру мекемесі «Тыныш болсаң әрі қарай барасың!!!» ойын саяхаты Пайдаланылған әдебиеттер 1. Т.Ф.Саулина

Оқу іс-әрекетінің дидактикалық негіздемесі. Тақырыбы: Қала көшелерінде қауіпсіз жүріс-тұрыс ережелері. Бағдарламалық қамтамасыз ету: Мектепке дейінгі білім беруге арналған жалпы білім беру бағдарламасының үлгісі «Бастан